Rezultaty projektu
- Gry planszowe w projekcie Erasmus +
- Ekologia na matematyce
Gry planszowe w projekcie Erasmus +
Czy na lekcjach języka polskiego uczniowie się nudzą? Nie! Zadanie postawione przez nauczycielki języka polskiego panią Agnieszkę Zawacką i panią Annę Polakowską nie było proste. W ramach projektu Erasmus + Gry ekologiczne w Programie Nauczania, uczniowie klas piątych po omówieniu powieści „Tajemniczy ogród”, mieli stworzyć gry planszowe – Spacer po ogrodzie.
Pewnego zimowego ponurego dnia uczniowie klas piątych przenieśli się w magiczne miejsce – do tajemniczego ogrodu. Ramię w ramię z bohaterami lektury kroczyli ścieżkami zaniedbanego, ale jakże pięknego ogrodu. Kartka po kartce kroczyli dalej i dalej, poznając coraz to nowe rośliny. Róże, żonkile, narcyzy, wiecznie zielony bluszcz i odsypane pachnącymi kwiatami drzewka owocowe natychmiast pobudziły wyobraźnię każdego ucznia. W grupach zaczęły powstawać pierwsze koncepcje gier. Może memory, monopol albo grzybobranie?
Po wykonaniu zadania z ogromną przyjemnością oddaliśmy się grze w stworzone przez nas planszówki.
Galeria:
Opracowała:
Anna Polakowska
Ekologia na matematyce
Czy ekologia może mieć coś wspólnego z matematyką? Uczniowie i nauczyciele naszej „Siódemki” udowadniają, że tak.
W ramach projektu „Gry ekologiczne w Programie Nauczania” uczniowie kl. V c uczestniczyli w lekcji według scenariusza napisanego przez panią Agnieszkę Drews. W trakcie zajęć mieli możliwość zagrać w gry o tematyce ekologicznej i jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Celem lekcji było pokazanie uczniom jak ważna jest ochrona przyrody. Przez zastosowanie podejścia opartego na grach ekologiczno-matematycznych uczniowie byli zaangażowani w szukanie rozwiązań, kształcili umiejętność logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz byli zachęcani do podejmowania działań związanych z ochroną środowiska.
Taka forma lekcji bardzo przypadła wszystkim do gustu.
Zdjęcia i opracowanie:
Agnieszka Drews