• Gry planszowe w projekcie Erasmus +

Czy na lekcjach języka polskiego uczniowie się nudzą? Nie! Zadanie postawione przez nauczycielki języka polskiego panią Agnieszkę Zawacką i panią Annę Polakowską nie było proste. W ramach projektu Erasmus + Gry ekologiczne w Programie Nauczania, uczniowie klas piątych po omówieniu powieści „Tajemniczy ogród”, mieli stworzyć gry planszowe – Spacer po ogrodzie.

Pewnego zimowego ponurego dnia uczniowie klas piątych przenieśli się w magiczne miejsce – do tajemniczego ogrodu. Ramię w ramię z bohaterami lektury kroczyli ścieżkami zaniedbanego, ale jakże pięknego ogrodu. Kartka po kartce kroczyli dalej i dalej, poznając coraz to nowe rośliny. Róże, żonkile, narcyzy, wiecznie zielony bluszcz i odsypane pachnącymi kwiatami drzewka owocowe natychmiast pobudziły wyobraźnię każdego ucznia. W grupach zaczęły powstawać pierwsze koncepcje gier. Może memory, monopol albo grzybobranie?

Po wykonaniu zadania z ogromną przyjemnością oddaliśmy się grze w stworzone przez nas planszówki.

Galeria:

Anna Polakowska