• Ekologia na matematyce

• Czy ekologia może mieć coś wspólnego z matematyką? Uczniowie i nauczyciele naszej „Siódemki” udowadniają, że tak.

W ramach projektu „Gry ekologiczne w Programie Nauczania” uczniowie kl. V c uczestniczyli w lekcji według scenariusza napisanego przez panią Agnieszkę Drews. W trakcie zajęć mieli możliwość zagrać w gry o tematyce ekologicznej i jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności matematyczne. Celem lekcji było pokazanie uczniom jak ważna jest ochrona przyrody. Przez zastosowanie podejścia opartego na grach ekologiczno-matematycznych uczniowie byli zaangażowani w szukanie rozwiązań, kształcili umiejętność logicznego myślenia, współpracy w grupie oraz byli zachęcani do podejmowania działań związanych z ochroną środowiska.

Taka forma lekcji bardzo przypadła wszystkim do gustu.