2024/2025
Ogólnopolska kampania społeczna „Dzieciństwo bez Przemocy”
Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Akcja miała na celu zwrócić uwagę na różne rodzaje doświadczanej przemocy przez dzieci w Polsce i promować ideę uważnego rodzicielstwa.
Kampania realizowana była od 8 października do 19 listopada, a finałem było ubranie się uczniów i pracowników szkoły na czerwono na znak naszej wspólnej determinacji i wsparcia dla dzieci krzywdzonych oraz podkreślenie wagi działań właśnie na rzecz ochrony dzieci.
W naszej szkole rozwieszone były plakaty o tej tematyce, wychowawcy i nauczyciele rozmawiali z dziećmi o rodzajach przemocy, możliwych postępowaniach zapobiegania jej, wskazywali gdzie uczniowie mogą szukać pomocy.
Rodziców zachęcaliśmy do zapoznania się z ofertą darmowych webinarów dostępnych na oficjalnej stronie akcji www.dziecinstwobezprzemocy.pl.
W klasach I –III przeprowadzono konkurs plastyczny „Szczęśliwe dzieciństwo”, którego efekty możemy oglądać na szkolnych korytarzach.
Laureatami konkursu zostali:
- I miejsce - Tatiana Panova kl. 2c
- II miejsce - Natalia Ziółkowska kl. 3a, Sofiia Vasylenko kl. 3a
- III miejsce - Zofia Szczotko kl. 3c, Magdalena Sapryk kl. 2c
- wyróżnienie - Joanna Jasińska kl. 2a, Mikołaj Kadroński kl. 3c, Karol Poźniak kl. 3c
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!
Galeria
Zdjęcia i opracowanie:
Anna Wojtalewicz----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Spotkanie z policjantkami na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich
W dniu 22 października 2024 r. uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w ważnym spotkaniu z Panią Podkomisarz Joanną Pieńczuk oraz Panią Moniką Kaczyńską z Wydziału Prewencji Kryminalnej KPP w Wołominie.
Panie policjantki przybliżyły wszystkim kwestie związane z odpowiedzialnością prawną młodzieży. Funkcjonariuszki poruszyły istotne zagadnienia dotyczące niewłaściwego zachowania w szkole, takich jak przemoc rówieśnicza czy cyberprzemoc. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje mogą wynikać z takich działań, zarówno dla ich relacji z innymi, jak i w świetle prawa.
Podczas spotkania zwrócono również uwagę na zagrożenia związane z używkami, takimi jak alkohol czy e-papierosy, uświadamiając uczniom ich negatywne skutki zdrowotne i prawne.
Zostały też omówione kwestie dotyczące poruszania się rowerem bez wymaganej karty rowerowej. Policjantki podkreśliły, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze i przypomniały o zasadach bezpieczeństwa drogowego.
Było to wartościowe spotkanie, które na pewno pomoże uczniom podejmować świadome i bezpieczne decyzje w przyszłości.Zdjęcia:
Marta GrabowskaOpracowała:
Sylwia Demzała