• Pożegnanie absolwentów

23 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas szóstych. Uświetniła je obecność znakomitych gości, a wśród nich: p. Edyty Malinowskiej, przedstawicielki burmistrza Wołomina, księdza proboszcza Witolda Gajdy, księdza Piotra Krasuckiego, dyrekcji szkoły, nauczycieli, a także uczniów klas szóstych i ich rodziców.

Tradycyjnie już uroczystość otworzył polonez, tym razem w wykonaniu uczniów klasy 6 s pod opieką p. Magdaleny Wojtysiak.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – p. Alicja Olszewska, która podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i trud, jakim wykazali się podczas roku szkolnego. Absolwentom życzyła sukcesów w dalszej edukacji i wyraziła nadzieję, że wartości, które wśród nich popularyzowali nauczyciele i wychowawcy, będą nadal im towarzyszyły.

Jako kolejna głos zabrała p. Edyta Malinowska, która odczytała list skierowany przez burmistrza Wołomina Elżbietę Radwan do kończących edukację w szkole podstawowej. W ciepłych słowach zwrócił się do szóstoklasistów również ksiądz Witold Gajda.

Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste ślubowanie i przekazanie sztandaru następcom – piątoklasistom.

Dzień ten był szczególnie miłym dla uczniów, którzy wyróżniali się wysokimi wynikami w nauce i zachowaniu – otrzymali oni nagrody i dyplomy, a ich rodzice – listy gratulacyjne, które wręczyli dyrektor szkoły – p. Alicja Olszewska, wicedyrektor – p. Hanna Kosowska oraz wychowawcy.

Tradycyjnie już wręczono również nagrody uczniom odznaczającym się wzorową postawą moralną oraz wysokimi wynikami w nauce, których fundatorem był ksiądz Piotr Krasucki. Wyróżnione zostały dwie uczennice: Elżbieta Niedźwiedzka (kl. 6a) oraz Iga Kupiec (kl. 6d).

Głos zabrali również przedstawiciele rodziców, którzy podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za wkładane przez nich wysiłki. Przekazali także drobne upominki dla uczniów, które mają przypominać im o „Siódemce”.

Po zakończeniu części oficjalniej przyszedł czas na program artystyczny. Uczniowie, pod opieką p. Magdaleny Sycik, zabrali wszystkich zebranych w sentymentalną podróż do przeszłości, która odbyła się przy akompaniamencie chóru pod opieką p. Krzysztofa Białasa. O scenografię zadbały p. Agnieszka Drews i p. Agnieszka Zawadzka.

Zdjęcia:
        Anita Kwiatulska