• Ślubowanie pierwszoklasistów

4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Naukę w pięciu klasach pierwszych rozpoczęło ponad 120 dzieci.

Prowadząca uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 – p. Anna Łaska powitała przybyłych gości: p. dyrektor ZEASiP-u Halinę Bonecką, byłą dyrektor szkoły - p. Alicję Olszewską, nową dyrektor szkoły – p. Anetę Stańczak, wicedyrektorów szkoły: p. Hannę Kosowską i p. Halinę Sokołowską, proboszcza Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie - ks. Witolda Gajdę, ks. Michała Dmitruka, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wszystkie dzieci, ich rodziców, pracowników szkoły.

Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli p. Halina Bonecka przedstawiła wszystkim zgromadzonym nową panią dyrektor Anetę Stańczak i życzyła jej wielu sukcesów w zarządzaniu placówką.

Pani Aneta Stańczak podziękowała za wsparcie p. Halinie Boneckiej i za okazaną pomoc w sprawnym przejęciu placówki paniom: Alicji Olszewskiej, Hannie Kosowskiej i Halinie Sokołowskiej.

Pani Alicja Olszewska, która zarządzała naszą szkołą do końca ubiegłego roku szkolnego, przekazała swojej następczyni małego słonika, którego dostała „na szczęście” od przewodniczącej ZNP w dniu, w którym obejmowała stanowisko dyrektora w SP7, czyli w 1999 r.

Dyrektor szkoły - p. Aneta Stańczak zwracając się do pierwszaków powiedziała, że czuje się tak, jak one, ponieważ jest w tej szkole nowa, nie zna szkoły i pracujących w niej nauczycieli, nie zna uczniów i ich rodziców, ale wkrótce z pewnością się to zmieni. Dodając naszym najmłodszym uczniom otuchy, życzyła im samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, uśmiechu, radości i jak najlepszych ocen.

Wychowawcami poszczególnych klas pierwszych są:

kl. 1a – p. Maria Bienias

kl. 1b – p. Mariola Kumur

kl. 1c – p. Anna Łaska

kl. 1d – p. Maria Łabazy

kl. 1e – p. Agnieszka Cegiełko

Języka angielskiego pierwszoklasistów uczyła będzie p. Marika Szymusiak. Religię w klasach pierwszych poprowadzi: s. Agnieszka.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji wspierają:

p. Mirosława  Markiewicz – pedagog,
        p. Dorota de Ville – psycholog,
        p. Martyna Bogucka – logopeda,
        p. Marzena Szreiber i p. Mariola Dabrowska - nauczyciele bibliotekarze,
        p. Magdalena Majewska i p. Beata Kowalczyk – nauczyciele świetlicy,
        p. Barbara Jaździkowska – pielęgniarka.

W tak uroczystym dniu pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności dyrekcji szkoły oraz zaproszonych gości dzieci przyrzekły: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, starać się być dobrymi koleżankami i kolegami.

Aktu pasowania na ucznia dokonały: p. dyrektor Aneta Stańczak oraz p. Halina Sokołowska - wicedyrektor klas 1-3 i p. Hanna Kosowska – wicedyrektor klas 4-6. Każdy pierwszoklasista został pasowany poprzez dotknięcie ramienia dużym ołówkiem przewiązanym biało-czerwoną szarfą.  Z pewnością był to ważny moment tej uroczystości i dzieci z ogromnym zainteresowaniem i przejęciem oczekiwały na swoją kolej.

Uczniowie klas: 2b, 2c i 3e zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali jeszcze przed wakacjami pod czujnym okiem nauczycieli: p. Małgorzaty Broch, p. Wioletty Dziobak i p. Krzysztofa Białasa. Do występu dołączyli również pierwszoklasiści, którzy świetnie dali sobie radę, pokonując nieśmiałość i tremę spowodowane występem przed tak liczną widownią.

Na zakończenie uroczystości wicedyrektor kl. 1-3 - p. Halina Sokołowska podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości i zaprosiła uczniów i ich rodziców na spotkanie z wychowawcami.

W salach lekcyjnych każdy „świeżo upieczony” uczeń otrzymał z rąk wychowawczyni pamiątkowy dyplom potwierdzający jego przyjęcie do szkolnej braci.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i rozwijaniu swoich talentów, a rodzicom – by czerpali radość z nauki swoich dzieci i ich osiągnięć.

Zdjęcia i opracowanie:
        Hanna Kamieniarz