Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014
24 czerwca 2014 roku klasy IV – VI spotkały się na apelu podsumowującym pracę w II okresie roku szkolnego 2013/2014. Prowadząca spotkanie wicedyrektor Henryka Kosowska odczytała kolejno średnie klas oraz nazwiska uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Podziękowała wszystkim za rok owocnej pracy i życzyła miłego, bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.
Natomiast pani pedagog przekazała informacje o kiermaszu książek, który odbędzie się 28.06. na pierwszym piętrze naszej szkoły. Przypomniała o tym, że wykaz podręczników znajduje się na stronie internetowej i prosiła o zapoznanie się z nim zanim uczniowie dokonają zakupu używanych książek.
Spotkanie wszystkich uczniów klas IV - VI było też dobrą okazją do wręczenia nagród i wyróżnień laureatom konkursów.
Panie: Barbara Kołek i Justyna Wiśniewska wręczyły nagrody za wyróżnione prace plastyczne w konkursie "Krajobrazy naturalne najbliższej okolicy". Otrzymały je:
Gabriela Kowalczyk - kl. 5d
Gabriela Oleszczuk - kl. 5d
Maja Szczęśniak - kl. 5d
Zuzanna Wąsowska - kl. 4d.Natomiast p. Agnieszka Drews i p. Paulina Mroczek wręczyły dyplomy i upominki za osiagnięcie bardzo dobrego wyniku oraz wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" oraz konkursie "Alfik Matematyczny". Otrzymali je:
Iga Kupiec - kl. 4d
Maria Mazur - kl. 4b
Wojtek Halber - kl. 6a
Marek Kundziołka - kl. 5e.Galeria zdjęć
Opracowała:
Agnieszka ZawackaDzień Ziemi 2014 w naszej szkole
Celem tej szkolnej uroczystości była edukacja ekologiczna czyli podniesienie świadomości ekologicznej całej naszej społeczności.
Uczniowie klasy 5b przygotowali przedstawienie teatralne „W królestwie surowców wtórnych”. Przedstawienie miało na celu propagowanie segregacji odpadów i ich powtórnego przetworzenia czyli recyklingu.
Uczniowie swoim przedstawieniem chcieli zwrócić uwagę na to, co możemy zrobić w naszych rodzinnych domach, aby w środowisku nie zachodziły niekorzystne zmiany.
Klasa 6a przygotowała oprawę muzyczną przedstawienia. Instrumentami ekologicznej orkiestry były surowce wtórne. Wszyscy uczestnicy apelu z zainteresowaniem słuchali rytmicznych dźwięków płynących z butelek PET, kartonów i puszek.
W ramach obchodów "Dnia Ziemi” w naszej szkole odbył się konkurs o tematyce ekologicznej. Dzięki udziałowi nauczycieli przyrody w projekcie „Ziemia w Twoich rękach” organizowanym przez Urząd Gminy, laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.
Galeria zdjęć
Zdjęcia:
Tomasz WojdynaOpracowała:
Barbara Kołek – nauczyciel przyrody i wychowawca „Zielonej Klasy”.
Święto Narodowe Trzeciego Maja
29 kwietnia 2014 roku klasy IV-VI wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV c, IV b i V c oraz chór szkolny przypomnieli okoliczności powstania pierwszej w Europie konstytucji, a także jej znaczenie dla ówczesnej Polski.
Najpierw przedstawiono prezentację multimedialną. Kolejne slajdy pokazywały wady i słabości Rzeczpospolitej w XVIII, które doprowadziły do rozbioru w 1772 roku. Zaprezentowano również stronnictwa Sejmu Wielkiego oraz główne założenia uchwalonej w 1791 roku konstytucji.
Następnie na scenie pojawił się król Stanisław August Poniatowski w otoczeniu swoich doradców. Wspólnie radzili, co należy zrobić, aby poprawić trudną sytuację Polski. Tak zrodził się pomysł spisania i uchwalenia konstytucji, w której będą zawarte wszystkie najważniejsze dla naszego kraju prawa.
Potem byliśmy świadkami ślubowania, które złożył król:
„My, Stanisław August z bożej łaski i woli narodu król polski, ceniąc nad życie niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, dla dobra powszechnego, dla ocalenia ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy”.
Treści prezentowane przez młodych wykonawców uzupełniały piosenki pięknie wykonywane przez chór szkolny przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Białasa.
Pani dyrektor podziękowała uczniom oraz nauczycielom – p. A. Zawackiej, A. Drews, oraz p. K. Białasowi - za przygotowanie uroczystości, a na zakończenie wręczyła nagrody w konkursie języka angielskiego i życzyła wszystkim radosnego świętowania.
Galeria zdjęć
Opracowała:
Agnieszka ZawackaZdjęcia:
Magdalena Sycik
Sprawdzian szóstoklasistów
Tegoroczny sprawdzian na koniec szkoły podstawowej odbył się we wtorek, 1 kwietnia. Tuż przed godziną 9.00 w gabinecie p. dyrektor komisyjnie otwarto paczkę z arkuszami sprawdzianu, które następnie odbierały delegacje z poszczególnych sal. Punktualnie o godzinie 9.00. uczniowie przystąpili do pracy. Prawidłowy przebieg prac związanych z przeprowadzeniem sprawdzianu w naszej szkole obserwowała przedstawicielka Urzędu Miasta p. Dorota Samolej.
Szóstoklasiści rozwiązywali zadania (zobacz arkusz zadań) sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Maksymalna liczba punktów, którą uczeń może na egzaminie osiągnąć, to 40. Prace uczniów sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.
Oficjalne wyniki sprawdzianu poznamy dopiero w czerwcu. Wynik sprawdzianu nie zostaje odnotowany na świadectwie szkolnym. Każdy uczeń na koniec roku szkolnego otrzyma oddzielne zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu wystawione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.
Od 2015 roku będzie obowiązywała nowa formuła sprawdzianu. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.
Galeria zdjęć
Opracowała:
Hanna Kamieniarz
Dzień Wiosny w klasach 4 -6
21 marca 2014 r. klasy IV – VI powitały wiosnę wspólną zabawą i śmiechem. Najpierw zaprezentowano specjalne, wiosenne wydanie „Faktów”, w którym uczniowie pokazali całą gamę talentów. Były fantastyczne wykonania wiosennych piosenek, poruszające recytacje i porywający do wspólnej zabawy taniec, a wszystko okraszone świeżym niczym powiew wiosny komentarzem przyszłych następców Kamila Durczoka i Justyny Pochanke. Przygotowujący tę część spotkania nauczyciele – p. Iwona Sawicka, p. Marzena Latosek, p. Monika Gruszczyńska i p. Krzysztof Białas – wykazali się umiejętnościami godnymi hollywoodzkich łowców talentów, którzy z rzeszy wielu uczniów wybrali grupę tak świetnie bawiącą wymagającą publiczność.
Następnie każda z klas zaprezentowała swoje wiosenne przebranie, które zostało poddane surowej ocenie niezależnego jury. Były Smerfy, krasnale, rozliczne kwiaty i stworzenia, które śpiewały, mówiły, poruszały się i walczyły o nagrodę główną czyli dwa dni bez pytania, kartkówek, sprawdzianów i zadawania pracy domowej. Zwyciężyła klasa V c, zaś wyróżnienia otrzymały klasy IV e, V b i VI e, ale wszyscy bawili się znakomicie i pozostaje mieć nadzieję, że ten dobry nastrój będzie nam towarzyszył przez całą wiosnę.
Opracowała:
Agnieszka Zawacka
Wizyta policjantów z Komendy Powiatowej w Wołominie
W dniu 11 marca 2014 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa godzina wychowawcza. Na sali gimnastycznej zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji w Wołominie, w którym uczestniczyli uczniowie klas V i VI.
Pani nadkomisarz Wioletta Zychnowska wyjaśniła, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby niepełnoletnie. Zajęcia dotyczyły także zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków oraz innych używek i postępowania z nieoswojonymi zwierzętami (psami). Funkcjonariuszom Policji towarzyszył pies tropiący. Policjanci opowiedzieli, czym na co dzień on się zajmuje. W trakcie spotkania uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali reakcje czworonoga na wydawane mu komendy. Na koniec dzieci podziękowały przedstawicielom Policji za emocjonujące spotkanie gromkimi brawami. Miejmy nadzieję, że to spotkanie wpłynie na podwyższenie bezpieczeństwa naszych uczniów.Opracowała:
Bernadetta Krzyżanowska