• Szkolne Zawody w Grze Drużynowej „Ekspres” w Tabliczce Mnożenia o puchar Dyrektora Szkoły

W marcu 2022 r. w ramach obchodzonego Święta Matematyki 5-osobowe drużyny uczniów z klas 4-8 uczestniczyły w II Szkolnych Zawodach w Grze Drużynowej „Ekspres” w Tabliczce Mnożenia o puchar Dyrektora Szkoły. Rywalizacja była zacięta, drużyny walczyły o każdą sekundę.

Wyniki prezentują się następująco:

• I miejsce i Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna z klasy 6d

• II miejsce zajęła drużyna z klasy 8e

• III miejsce drużyna klasy 7f.

Drużyny otrzymały dyplomy i upominki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę z tabliczką mnożenia.

Irena Kazanowska

Międzynarodowy Dzień Kropki, to obchodzone 15 września święto kreatywności, odwagi i zabawy mające na celu pomóc dzieciom odkrywać ich talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Tytułowa, niepozorna kropka, znaczy jednak bardzo wiele.

Od kropki właśnie, zaczyna się nasza pomysłowość i kreatywność.

Z tej okazji w wybranych klasach 4-8 na matematyce zaproponowano uczniom grę strategiczną, w której oprócz elementarnej wiedzy geometrycznej (jak wygląda kwadrat) trzeba było wykorzystać kreatywne podejście do tematu i myślenie strategiczne. Motywem przewodnim była oczywiście kropka.

W grę można było grać z komputerem lub z drugą osobą. Celem gracza było jak najszybsze stworzenie dowolnego kwadratu, którego wierzchołkami były wskazane przez niego kropki. Kwadrat mógł mieć dowolną długość boku oraz mógł być dowolnie położony. Zwycięzcą zostawał ten, który utworzy kwadrat z czterech kropek tego samego koloru.

Uczniowie wspaniale bawili się na zajęciach, a dzięki swojej kreatywności i pomysłowości udało im się wykonać wszystkie zadania.

Magdalena Wojtysiak