• Zakończenie roku szkolnego szóstoklasistów

• Ciąg dalszy nastąpi… - czyli zakończenie roku szkolnego szóstoklasistów

23 czerwca o godz. 12:00 rozpoczęła się uroczystość, na której pożegnaliśmy uczniów klas szóstych. Przybyli na nią liczni goście: p. Elżbieta Radwan - Burmistrz Wołomina, p. Halina Bonecka -  dyrektor ZEASiP, ksiądz Witold Gajda - proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, ksiądz Piotr Krasuski -  kapelan szpitala w Wołominie, przedstawiciele Rady Rodziców oraz rodzice szóstoklasistów.

Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa. Po raz pierwszy żegnaliśmy szóstoklasistów, którzy dalszą edukację w szkole podstawowej będą kontynuowali od września w „starej Siódemce”, czyli nowo powołanej Szkole Podstawowej nr 1, ale nie tylko oni żegnali naszą placówkę.  Od września odejdzie również obecna dyrektor szkoły – pani Alicja Olszewska, która w swym przemówieniu podziękowała uczniom, gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły oraz instytucjom, które ją wspierały w prowadzeniu szkoły.

W trakcie uroczystości głos zabrała również pani burmistrz oraz pani dyrektor ZEASiP, które podziękowały pani dyrektor Olszewskiej za współpracę i życzyły uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Jak zwykle ciepłe i życzliwe słowa skierował do wszystkich zebranych również ksiądz proboszcz.

Miłą niespodziankę sprawiła obecność p. Renaty Dobek i p. Barbary Koszelak z Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej. Pani R. Dobek przypomniała drogę, którą przyszło jej przebyć wraz z p. Alicją Olszewską, by sala gimnastyczna została oddana uczniom do użytku.

Chwilę później, zgodnie z ceremoniałem szkoły, odbyło się ślubowanie szóstoklasistów oraz przekazanie sztandaru przedstawicielom klas piątych.

Następnie dyrekcja oraz wychowawcy klas złożyli gratulacje i wręczyli nagrody najlepszym uczniom.

Na zakończenie wręczono dwie szczególne nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce i nienaganną postawą, ufundowane przez księdza Piotra Krasuskiego. W tym roku nagrody te otrzymali: Natalia Nowicka z kl.6d i Wiktor Kaczyński z kl. 6b.

Na tym zakończyła się oficjalna część uroczystości, podziękowaniom jednak nie było końca, bowiem już po chwili głos zabrali rodzice i uczniowie, którzy podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za pracę, serce i uśmiech, którymi przez 6 lat obdarowywali uczniów.

Na koniec  uczniowie klas 5 i chór szkolny pożegnali swoich kolegów i koleżanki słowami wesołego, wakacyjnego przedstawienia.

Po uroczystości uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych na ostatnie spotkania z wychowawcami.

Zdjęcia:
        Izabela Sokołowska