• Warto być Polakiem

Piąty finał Międzyszkolnego Gminnego Konkursu Patriotycznego „Warto być Polakiem”

17 listopada odbył się w naszej szkole piąty finał Międzyszkolnego Gminnego Konkursu Patriotycznego „Warto być Polakiem”.

Na tę uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich p. Piotr Uściński – poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej i jednocześnie sponsor naszego konkursu, p. Robert Makowski – zastępca burmistrza Wołomina, a także przedstawiciele firm, które wspierają konkurs od samego początku: PKO BP II/O Wołomin oraz Hurtowni zabawek, artykułów szkolnych, biurowych i kreatywnych PIKSI w Wołominie. Miło było nam również gościć reprezentantów Rady Rodziców, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek, a także opiekunów szkolnych konkursu.

Wzorem lat poprzednich konkurs został podzielony na trzy kategorie: muzyczną, plastyczną i literacką. Rokrocznie cieszy się on wielką popularnością wśród uczniów, którzy chętnie włączają się w poszukiwanie współczesnej interpretacji słowa „patriotyzm”.

Tradycyjnie już uroczystość rozpoczął Konkurs Piosenek i Pieśni Patriotycznych. Młodym artystom przysłuchiwało się jury w składzie:

• Pani Waleria Patejuk – artystka Teatru Wielkiego Opery Narodowej,
        • Pani Danuta Michalik - założycielka i opiekunka Izby Muzealnej poświęconej rodzinie Wodiczków,
        • Pan Paweł Rozbicki - dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem. Ostatecznie nagrodzone zostały następujące osoby:

szkoła podstawowa:

I miejsce: Wiktoria Chmielewska - „Tango na jeden głos”, ZS nr 4 w Wołominie,

II miejsce: Karolina Florczak - „Mała dziewczynka z AK”, SP w Starym Grabiu,

III miejsce: Martyna Bereszyńska – „Nadzieja”, ZS nr 2 w Wołominie,

wyróżnienie: Julia  Rudnicka - „Niepodległa niepokorna”, SP 7 w Wołominie

gimnazjum:

I miejsce: Aleksandra Banaszek - „Niepodległa niepokorna”,  ZS nr 5 w Wołominie,

II miejsce: Patrycja Lipka – „Mury”, ZS nr 2 w Wołominie,

III miejsce: Olga Połeć - „Dziewczyna z granatem”, ZS w Duczkach,

wyróżnienie: Aleksandra Gryczon - „Białe róże”,  ZS nr 2 w Wołominie.

Następnie dyrektor Alicja Olszewska wraz z p. Robertem Makowskim i przedstawicielami sponsorów wręczyli nagrody młodym poetom, uczestnikom konkursu literackiego. Zadaniem uczestników było stworzenie wiersza na temat „Moja mała Ojczyzna”. Jury w składzie:

• p. Joanna Hołubicka – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie,
        • p. Hanna Czumaj – bibliotekarka Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie,
        • p. Michał Bieliński - bibliotekarz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wołominie

nagrodziło następujące osoby:

I miejsce: Barbara Uszyńska - "Widok na miasto", SP nr 7 w Wołominie,

II miejsce: Radosław Piwowarski - "Moje miejsce", SP nr 7 w Wołominie,

III miejsce: Wiktoria Łukijaniuk - "Moja mała ojczyzna", SP nr 4 w Wołominie.

Finał konkursu był doskonałą okazją do zaprezentowania prac laureatów konkursu plastycznego. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z tematem, który przyświecał również części literackiej, czyli „Moja mała Ojczyzna”. Jury w składzie p. Danuta Boruc i p. Halina Bodel wyłoniło spośród nadesłanych prac następujących laureatów:

Kategoria A - (klasy I-III)

I miejsce - Kinga Zielińska, SP nr 7 w Wołominie,

II miejsce - Anna Kucewicz Szulborska, SP nr 7 w Wołominie,

III miejsce - Bartosz Oleksiak, SP nr 7 w Wołominie,

Wyróżnienia:

• Aleksandra Gajewska, ZS w Czarnej,
        • Bartłomiej Krzemiński, SP w Starym Grabiu,
        • Katarzyna Rajska, SP nr 7 w Wołominie,

Kategoria B - (klasy IV-VI)

I miejsce - Wiktor Kaczyński, SP nr 7 w Wołominie,

II miejsce - Kacper Podlasin, ZS w Ossowie,

Artur Oleksiak, SP nr 7 w Wołominie,

III miejsce - Barbara Uszyńska, SP nr 7 w Wołominie,

Wyróżnienia:

• Jakub Gąsiorek, ZS w Duczkach,
        • Aleksandra Radzka, ZS w Duczkach,
        • Izabela Oljasz, ZS nr 5 w Wołominie,
        • Anita Oljasz, ZS nr 5 w Wołominie.

Kolejna edycja konkursu „Warto być Polakiem” nie byłaby możliwa bez wsparcia osób życzliwych i bezinteresownie niosących wsparcie. Szczególne podziękowania składamy na ręce p.  Elżbiety Radwan, która po raz kolejny objęła konkurs swoim patronatem. Serdeczne „dziękuję” adresujemy też do pozostałych sponsorów: p. Piotra Uścińskiego – posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, p. Ewy Wypych – dyrektora PKO BP II/O Wołomin oraz do p. Magdaleny i Piotra Lisowskich, właścicieli Hurtowni zabawek, artykułów szkolnych, biurowych i kreatywnych PIKSI w Wołominie.

Podziękowania należą się również niezawodnemu jury:

• Pani Walerii Patejuk,
        • Panu Pawłowi Rozbickiemu,
        • Pani Danucie Boruc,
        • Pani Halinie Bodel,
        • Pani Joannie Hołubickiej,
        • Pani Danucie Michalik,
        • Panu Michałowi Bielińskiemu.

Dziękujemy również Radzie Rodziców naszej szkoły.

Zdjęcia:
        Marzena Latosek