• Ważna rocznica

•        1 września obchodziliśmy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji oraz z powodu rozpoczynającego się roku szkolnego dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zgromadzili się o godzinie 8:00 w kościele M.B. Częstochowskiej na uroczystej mszy. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele władz miasta i powiatu – burmistrz Ryszard Madziar, przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Lubiak oraz przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis. Gościem specjalnym był poseł na Sejm RP, Jan Szyszko.

Po nabożeństwie poczty sztandarowe oraz zebrani wyruszyli na plac 3 Maja, gdzie dalszą część uroczystości poprowadziła pani dyrektor Alicja Olszewska.

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Ryszard Madziar, który podkreślił koszmar wojny. Zwrócił też uwagę na to, że na młodym pokoleniu spoczywa obowiązek pamiętania o ważnych wydarzeniach z naszej historii, a nauczyć tego powinni również nauczyciele.

Następnie głos zabrali p. Paweł Solis, p. Jan Szyszko. Obydwaj podkreślili niezwykłą aktualność obchodzonej rocznicy w kontekście wydarzeń na Ukrainie.

Po przemówieniach złożono wieńce pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Wołomińskiej. Kulminacyjnym punktem był apel poległych oraz salwa honorowa.

Zdjęcia:
        Tomasz Wojdyna