• Warto być Polakiem - finał

•     12 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się finał międzyszkolnego konkursu Warto być Polakiem.

Miło nam było gościć w tym dniu w naszej szkole p. Grzegorza Mickiewicza – zastępcę Burmistrza Wołomina, p. Joannę Pełszyk – Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Wołominie, dyrektorów szkół z gminy Wołomin, przedstawicieli sponsorów: PKO BP II/O Wołomin oraz ZEC w Wołominie oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Już po raz trzeci nasza szkoła była organizatorem tego ważnego konkursu, dzięki któremu uczniowie z gminy Wołomin mają szansę artystycznego wypowiedzenia się na tematy, związane pojęciem patriotyzmu. W tym roku do części muzycznej i plastycznej konkursu dołączyła część literacka.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem finałowym Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.  Do udziału w konkursie zgłosili się soliści i zespoły ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, m. in. z Zespołu Szkół nr 2 w Wołominie,  Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie,  Zespołu Szkół w Czarnej oraz z Gimnazjum nr 1 w Wołominie. Mogliśmy również kibicować reprezentacji z naszej szkoły.

Występy ocenione zostały przez szanowne jury w składzie:

• pani Joanna Pełszyk – była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie, obecnie Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Wołominie;
        • pani Natalia Kaczorowska - wokalistka, trzykrotna laureatka programu telewizyjnego „Szansa na sukces”, solistka Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, triumfatorka wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów;
        • pani Anna Kornacka-Kundziołka, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie i Uniwersytetu im. Gutenberga w Moguncji, znana wołomińskiej publiczności z licznych koncertów i działalności pedagogicznej.

Jury zdecydowało o przyznaniu następujących wyróżnień:

szkoła podstawowa – soliści:

I miejsce: Paulina Radomska - Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie -  "Rozkwitały pąki białych róż"

II miejsce:   Martyna Bereszyńska -  Szkoła Podstawowa nr 2 w Wołominie -  "Taki Kraj"

III miejsce: Marcelina Miesiąc -  Szkoła Podstawowa nr 5 w Wołominie - „Tak jak ptaki”

szkoła podstawowa – zespoły:

I miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie:

Zuzanna Markowska, Natalia Kopacz, Maria Jastrzębska - „Warszawskie dzieci”

II miejsce: zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie:

Kamila Łuczyk, Natalia Łuczyk, Weronika Jastrzębska - "Niepodległa, Niepokorna"

III miejsce:  zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wołominie:

Sandra Nejman, Patrycja Lipka, Julia Kraszewska - "Ojczyzno ma"

gimnazjum - soliści:

I miejsce: Wiktoria Kostrzewa - Gimnazjum nr 1 w Wołominie - "Mury"

II miejsce: Karolina Mazewska - Gimnazjum nr 2 w Wołominie - „Ojczyzna”

III miejsce: Martyna Borkowska - Gimnazjum nr 2 w Wołominie - "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

gimnazjum – zespoły:

I miejsce: zespół z Gimnazjum nr 1 w Wołominie: M. Hołub, A. Zawadzka, W. Kostrzewa - "Pierwsza Brygada"

II miejsce: zespół z Gimnazjum w Czarnej: Kinga Jeznach, Joanna Orych, Zuzanna Kułak - "Zapamiętaj tamten wrzesień"

W czasie uroczystości ogłoszono również wyniki części literackiej. Zadaniem  uczestników konkursu literackiego było przedstawienie pracy literackiej w formie kartki z pamiętnika na temat:  „Tego dnia przekonałem/przekonałam się, że warto być Polakiem”. Prace nadesłane na konkurs zostały ocenione przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie oraz pana Piotra Stawskiego, aktora współpracującego z MDK w Wołominie, absolwenta naszej szkoły.

Wyniki konkursu literackiego:

I miejsce: Marta Dutkiewicz – Zespół Szkół w Duczkach

Rafał Puścian – Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie

II miejsce: Klaudia Komuda – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wołominie

III miejsce: Wojciech Gozdal – Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie

W czasie uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać fragmentów nagrodzonych prac, które przeczytali uczniowie klasy IVs oraz zapoznać się ze zgłoszonymi na konkurs pracami, które zostały wyeksponowane na wystawie.

Na towarzyszącej uroczystości wystawie można było również podziwiać prace nadesłane na konkurs plastyczny. W tym roku uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z tematem: „Piękno polskiej architektury”. Prace zostały ocenione przez panią Alicję Żelazo oraz panią Danutę Boruc – nauczycielki plastyki zaprzyjaźnione z naszą szkołą.

Wyniki konkursu plastycznego:

Kategoria A ( klasy I – III)

I miejsce: Kinga Żurawaska, SP Duczki

II miejsce: Barbara Uszyńska, SP7 Wołomin

III miejsce: Maria Pawelczyk, SP7 Wołomin

Wyróżnienia:

• Maks Bąk, SP3 Wołomin
        • Mateusz Mikulski, SP7 Wołomin
        • Jan Demzała, SP7 Wołomin
        • Marcin Bugaj, SP7 Wołomin

Kategoria B ( klasy IV-VI)

I miejsce: Natalia Kopacz, SP7 Wołomin

II miejsce: Jakub Ostrowski, SP2 Wołomin

III miejsce: Kacper Wejerowski, SP2 Wołomin

Maria Jastrzębska, SP7 Wołomin

Wyróżnienia:

• Krzysztof Świniarski, SP2 Wołomin
        • Julia Klimek, SP w Czarnej
        • Iga Kupiec, SP7 Wołomin
        • Gabriela Woźniak, SP7 Wołomin
        • Rafał Stańczak, SP4 Wołomin

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli organizację konkursu „Warto być Polakiem”. Szczególnie dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla laureatów konkursu:

• p. Edwardowi Olszowemu – prezesowi zarządu ZEC w Wołominie
        • p. Marii Wypych – prezesowi PKO BP II oddziału w Wołominie.

Dziękujemy również osobom, które wspomogły nas zasiadając w jury konkursowym:

p. Joannie Pełszyk, p. Natalii Kaczorowskiej, p. Annie Kornackiej-Kundziołka, p. Danucie Boruc, p. Alicji Żelazo, p. Piotrowi Stawskiemu oraz pracownikom Biblioteki Publicznej w Wołominie.

Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców naszej szkoły, która zawsze chętnie wspomaga nasze działania.

Zdjęcia:
        Tomasz Wojdyna