• Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 1 września 202o r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. W naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów.

W tym ważnym dniu dzieciom towarzyszyli: dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak, wicedyrektor kl. 4-8 p. Olimpia Klimkiewicz, wicedyrektor kl. 1-3 p. Hanna Kamieniarz oraz rodzice.

W obecności sztandaru szkoły oraz wszystkich zebranych w sali uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali  być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie odbył się akt pasowania na ucznia.

Wychowawcami w klasach pierwszych są:

• kl. 1a - pani Maria Bienias

• kl. 1b - pani Agnieszka Cegiełko

• kl. 1c - pani Anna Łaska

• kl. 1d - pani Mariola Kumur

Języka angielskiego pierwszoklasistów będzie uczyła p. Magdalena Banaszek. Religię w klasach pierwszych poprowadzi s. Dorota Jórgowiak.

Wychowawców klas pierwszych w procesie edukacji będą wspierali  pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej.  O zdrowie i profilaktykę uczniów będzie się troszczyła pielęgniarka szkolna.

Pani dyrektor Aneta Stańczak i wicedyrektor p. Hanna Kamieniarz życzyły dzieciom, aby nasza szkoła była dla nich miejscem przyjaznym i bezpiecznym, aby  w ciągu całego roku osiągały najlepsze wyniki w nauce, były szczęśliwe i radosne.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Wszystkim Pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zdjęcia:
        Pani Katarzyna Romek