• „Szkoła do hymnu”

11 listopada  świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jest to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

10 listopada 2020 r. nasza społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży pt. „Szkoła do hymnu”.

„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji MEN z 2018 r. i 2019 r.  W ubiegłych latach uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również brali w nich udział.

Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, o godz. 11:11 uczniowie, łącząc się on-line, zaśpiewali wspólnie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Za udział w kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” otrzymaliśmy podziękowanie wraz z dyplomem od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji, wspólne odśpiewanie naszego hymnu narodowego i włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Opracowanie:

Marta Grabowska