• „Czytam… To lubię!”

Od 1 listopada 2015 r. do 31 maja 2016 r. w naszej szkole realizowany jest projekt pod hasłem „Czytam… To lubię!”.  W trakcie realizacji projektu przewidzianych jest szereg działań promujących czytelnictwo i kulturę języka. Wszystkie przedsięwzięcia dostosowano do poziomu klas 1-3 oraz 4-6. Propozycje działań będą sukcesywnie prezentowane na naszej stronie internetowej.

W ramach projektu powstał również blog "Od deski do deski", gdzie uczniowie będą mogli publikować swoje prace literackie i tym samym brać udział w konkursie (szczegóły dostępne na  blogu w zakładce „Regulamin”). Zapraszamy do współtworzenia oraz czytania bloga.

Na koniec projektu „Czytam… To lubię!” przewidziane są nagrody. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

"Od deski do deski"

styczeń 2016

Marzenie o bibliotece

W ramach  projektu „Czytam… To lubię!” uczniowie klasy 6 d wybrali się do Muzeum Polin na kilkugodzinne warsztaty zatytułowane „Marzenie o bibliotece”, podczas których między innymi  poznawali historie starych ksiąg i bibliotek zakładanych na ziemiach polskich.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją zamieszczoną na blogu.

grudzień 2015

„Zrób prezent – podaruj książkę!” – podsumowanie akcji charytatywnej

Tuż przed świętami zakończyła się charytatywna akcja "Zrób prezent - podaruj książkę!" organizowana w ramach projektu "Czytam... To lubię!"

Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli - przygotowana na podarowane książki skrzynia wypełniła się po brzegi! Posegregowane książki trafiły między innymi do zaprzyjaźnionych świetlic, a także polskiej szkoły na Syberii.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę książek.

Izabela Sokołowska

Nasze propozycje

SOWA – FORMA PRZESTRZENNA

Konkurs polega na wykonaniu sowy w formie przestrzennej z dowolnego materiału i dowolną techniką o wysokości nie większej niż 50 cm. Prace prosimy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 29 lutego 2016r. Wszystkie prace będą umieszczone na wystawie, a najlepsze nagrodzone.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

KONKURS NA NAJWIĘKSZEGO BLOGOWEGO MOLIKA KSIĄŻKOWEGO
        Konkurs dla uczniów z klas 4-6

Konkurs stanowi jeden z elementów projektu propagującego czytelnictwo „Czytam… Lubię to!”. By uzyskać tytuł  Największego Blogowego Molika Książkowego należy nie tylko czytać książki, ale także tworzyć własne teksty literackie, które będą publikowane na szkolnym blogu "Od deski do deski". Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem, a także śledzenia, aktualizowanego raz w miesiącu, rankingu. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

ZOSTAŃ SUPER MOLIKIEM
        Konkurs czytelniczy dla klas 1-3

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3. Aby uzyskać tytuł SUPER MOLIKA trzeba wykazać się dużą liczbą systematycznie  wypożyczanych i przeczytanych książek z naszej biblioteki szkolnej. Co dwa miesiące nauczyciele bibliotekarze będą podliczać liczbę wypożyczonych książek (koniec stycznia, koniec marca i koniec maja). Nazwiska najbardziej aktywnych czytelników podawane będą na stronie www szkoły i biblioteki. W finale konkursu wybrany  zostanie SUPER MOLIK z klas 1-3.

LEKTURY W BARWACH TĘCZY
        Konkurs plastyczny dla klas 1-3

Propozycja dla  uczniów klas 1-3 lubiących malować i rysować. Polega na zilustrowaniu każdej przeczytanej lektury i utworzeniu mini-książeczki. Na koniec komisja wybierze i nagrodzi najlepsze prace. Serdecznie zapraszamy!