• Podręczniki szkolne

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA I UDOSTĘPNIANIA PODRĘCZNIKÓW (MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH) I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH
        UCZNIOM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7
        Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
        im. KRÓLOWEJ JADWIGI W WOŁOMINIE

1. Biblioteka szkolna nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) i ćwiczenia mające postać papierową zobowiązując rodziców/opiekunów prawnych do podpisania protokołu odbioru.

2. Biblioteka szkolna nieodpłatnie zapewnia uczniom dostęp do podręczników (materiałów edukacyjnych) mających postać elektroniczną.

3. Szkoła podstawowa przekazuje uczniom nieodpłatnie materiały ćwiczeniowe bez obowiązku ich zwrotu.

4. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia dyrektor szkoły zażąda od rodziców/opiekunów prawnych dziecka zwrotu kosztów zakupu podręczników lub rodzic zobowiąże się do indywidualnego odkupienia podręczników.

5. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie się znajdował w bibliotece szkolnej.

6. W przypadku odejścia ze szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, uczeń zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

7. Pierwsze części podręczników (materiałów edukacyjnych) będą wypożyczane na początku roku szkolnego; uczniowie przychodzą całą klasą z nauczycielem przedmiotu według ustalonego harmonogramu.

8. O kolejnych wypożyczeniach i oddawaniu użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel po uzgodnieniu terminu z nauczycielem bibliotekarzem.

9. Wypożyczone podręczniki (materiały edukacyjne) uczeń zobowiązany jest czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasą w miejscu do tego przeznaczonym; w przypadku braku takiego miejsca na wewnętrznej stronie tylnej okładki książki.

10. Wypożyczone książki (materiały edukacyjne) uczeń zobowiązany jest obłożyć.

11. Brak troski o walory estetyczne i użytkowe podręczników (materiałów edukacyjnych), zniszczenie, uszkodzenie lub zagubienie (bez uregulowania straty w ustalonym terminie) ma wpływ na ocenę zachowania.

12. Uczeń pisze tylko w ćwiczeniach (materiałach edukacyjnych) do tego przeznaczonych.

13. Zwrot podręczników (materiałów edukacyjnych) będzie przebiegał według ustalonego harmonogramu; uczniowie poszczególnych klas przychodzą do biblioteki z wychowawcą, przynosząc komplet czystych podręczników (materiałów edukacyjnych).

14. Dzień poprzedzający zakończenie zajęć lekcyjnych w danym roku szkolnym jest ostatnim terminem, w którym uczniowie oddają do biblioteki szkolnej wypożyczone podręczniki (materiały edukacyjne).

15. W przypadku nieobecności ucznia w dniu, w którym klasa oddaje podręczniki (materiały edukacyjne) do biblioteki szkolnej, uczeń zobowiązany jest oddać podręczniki (materiały edukacyjne) indywidualnie, ale nie później niż do dnia zakończenia zajęć lekcyjnych w danym roku szkolnym.

16. W przypadku braku zwrotu podręczników (materiałów edukacyjnych) uczeń nie otrzymuje kolejnych podręczników (materiałów edukacyjnych).

17. Wypożyczenie uczniom kolejnych podręczników (materiałów edukacyjnych) nastąpi po uregulowaniu zaległości w bibliotece szkolnej.

Opłatę należy uiścić na rachunek bankowy nr:

z dopiskiem: imię i nazwisko ucznia, klasa, tytuł zagubionego podręcznika.

Podstawa prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz. U. z 2014 r. poz. 811.

Opracowały: Marzena Szreiber, Elżbieta Kosson