• Pisarka z książką w ręku, w tle drzewa.
          • Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską

• 10.05.2023 r.

W środę 10 maja gościliśmy w naszej szkole panią Hannę Niewiadomską - poetkę od 20  lat piszącą wierszyki dla dzieci.

Zawsze jest bardzo oczekiwana przez dzieci, bo spotkania z nią to sama radość. W tym roku pani Hania była gościem w klasach: 1a, 1b i 1c.

Książki autorki cieszą się w naszej bibliotece nieustanną popularnością wśród młodszych dzieci i ich rodziców.

• Plakat w kolorze niebieskim z dziewczynką i zabawkami oraz napisem: "Eko-zabawa to ważna sprawa!".
          • Konkurs pn. „Eko-zabawa to ważna sprawa!”

• 8.05.2023 r.

Starostwo Powiatowe w Wołominie zaprasza uczniów klas I-III oraz ich nauczycieli do udziału w konkursie pn. „Eko-zabawa to ważna sprawa!”

Zadaniem dzieci jest wykonanie pracy grupowej – Ekozabawki. Ilość osób w grupie: 2 do 5 dzieci.

Starszych uczniów oraz ich Rodziców zapraszamy do konkursu Eko-kalendarzktóry jest inspirowany poszczególnymi świętami ekologicznymi.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Konkursów.

• Uczniowie na tle zabytkowego zielonego budynku w Białowieskim Parku Narodowym.
          • Wycieczka klas: 5a, 6b i 6e do Białowieży

• 8.05.2023 r.

27 kwietnia uczniowie klas: 5a, 6b i 6e wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Białowieży.

Zwiedzili z przewodnikiem Muzeum Przyrodniczo-Leśne Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie przedstawione jest życie miejscowych gatunków roślin  i zwierząt za pomocą eksponatów oraz multimedialnie.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wieża widokowa, a także Rezerwat Żubrów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wycieczki.

• Uczniowie odrysowujący swoją dłoń na plakacie.
          • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

• 8.05.2023 r.

5 maja w ramach projektu ,,Każdy inny - wszyscy równi” obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

W naszej szkole odbyły się zajęcia, których celem było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas może zrobić wiele, by otaczający świat był miejscem przyjaznym, gdzie każdy będzie miał szansę na godne życie i rozwój osobisty.

Powstał też duży plakat z podpisami dzieci, które protestują wobec wykluczania, gorszego traktowania i nieposzanowania osób z niepełnosprawnościami.

• Plakat konkursowy o wodzie i jej znaczeniu.
          • Wyniki konkursu „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”

• 7.05.2023 r.

Gmina Wołomin oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Krystian Szymański z kl. 8g został zwycięzcą w swojej kategorii. Krystian przygotował plakat w formacie A3 wraz z grafiką, a także napisał rymowany wiersz.

• Uczniowie klasy 1c pozujący na tle sceny.
          • Wizyta klasy 1c w przedszkolu „Bajka”

• 5.05.2023 r.

Dnia 27.04.2023 r. uczniowie klasy 1c w ramach obchodów Dnia Ziemi odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole „Bajka”.

Mieli okazję obejrzeć przedstawienie ekologiczne przygotowane przez najstarsze grupy. Z zainteresowaniem wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek i kolegów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej wizyty.

• Pióro i kałamarz.
          • Wyniki konkursu kaligraficznego w klasach pierwszych

• 5.05.2023 r.

Dnia 26.04.2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny dla klas pierwszych.

Zadaniem uczniów było piękne i bezbłędne przepisanie przygotowanego tekstu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu.

• Poczet Sztandarowy uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.
          • 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 5.05.2023 r.

W dniu 3 maja 2023 roku,  Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi wraz z opiekunem panią Agnieszką Sabalą, uczestniczyli w uroczystości związanej z obchodami święta rocznicy ustanowienia Konstytucji 3-go Maja.

Tuż po mszy, nastąpił uroczysty przemarsz pochodu pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy.

Część oficjalną obchodów zakończył apel poległych i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

• Kolorowanki i kredki zebrane przez szkolny wolontariat.
          • Zbiórka dla dzieci z Oddziału Pediatrii wołomińskiego szpitala

• 4.05.2023 r.

Szkolne Koło Wolontariatu w ciągu całego roku szkolnego podejmuje szereg działań, które mają na celu wsparcie potrzebujących.

Ostatnim podjętym przez nas działaniem była zbiórka kredek i kolorowanek, które trafiły na Oddział Pediatrii wołomińskiego szpitala.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę i pani Urszuli Adamczyk za pomoc w organizacji przekazania paczek.