• Uczniowie klasy pierwszej z dyplomami i zielonymi jabłkami.
          • Konkurs „Zdrowie”

• 7.10.2023 r.

W pierwszych tygodniach września roku szkolnego 2023/2024  odbył się konkurs plastyczny pt.: „Zdrowie”, ogłoszony przez pielęgniarkę szkolną p. Urszulę Adamczyk.

W każdej klasie odbyły się spotkania pani pielęgniarki z pierwszoklaistami, na których omówiono wiele aspektów dotyczących zdrowia człowieka, następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów.

• Plakat w jesiennych kolorach z napisem Światowy Dzień Drzewa.
          • Obchody „Światowego Dnia Drzewa” w Wołominie

• 6.10.2023 r.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody „Światowego Dnia Drzewa” w Wołominie, które odbędą się w niedzielę 8.10.2023 r.

Obchody rozpoczną się seansem filmowym w Kinie KULTURA o godzinie 11:00 dla najmłodszych, o godzinie 12:30 dla starszych widzów - WSTĘP WOLNY.

Następnie zapraszamy do Parku przy Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich, gdzie w godzinach 14:00 - 18:00 zaplanowane zostały kolejne atrakcje.

Szczegóły dostępne TUTAJ.

• Zdjęcie przedstawiające uczniów z książkami w dłoniach.

• 6.10.2023 r.

Od 2001 roku 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jego patronką obrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali czytane im książki i odpowiadali na zadawane pytania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

• Kot i chomik oraz napis Mój pupil i ja.
          • Konkurs plastyczny „Mój pupil i ja”

• 4.10.2023 r.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wołomin do udziału w konkursie „Mój pupil i ja”.

Zadanie polega na wykonaniu samodzielnej pracy plastycznej ilustrującej hasło: „MÓJ PUPIL I JA”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu.

• Uczniowie pozujący do zdjęcia na tle statku.
          • Wycieczka klas 7b, 8b i 8c do Trójmiasta

• 4.10.2023 r.

dniach 27.09.2023 - 29.09.2023 r. klasy 7b, 8b oraz 8c wraz z wychowawcami wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta.

Uczniowie mogli poznać Gdańsk, Gdynię i Sopot oraz miło spędzić ostatnie słoneczne dni w tym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji z wycieczki, którą napisała Krystyna Dąbrowska - uczennica klasy 7b.

• Uczeń z dyplomem za wyróżnienie w konkursie.
          • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie na Model Grzyba

• 3.10.2023 r.

2 października 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Powiatowego na Model GrzybaDzieci biorące udział w konkursie miały za zadanie stworzyć model wybranego gatunku grzyba (lub jego rodziny).

W Konkursie wzięło udział 235 dzieci z 44 szkół w powiecie wołomińskim.

Niezmiernie miło nam poinformować, że Laureatem Konkursu został uczeń naszej szkoły Andrzej Pietrzak z kl. 3a, który otrzymał wyróżnienie.

• Tarcza SP nr 7 w kolorze granatowym.
          • XII Gminny Konkurs WARTO BYĆ POLAKIEM

• 2.10.2023 r.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Gminy Wołomin do udziału w gminnym konkursie „Warto być Polakiem” organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs objęty jest patronatem Burmistrz Wołomina.

Konkurs podzielony jest na trzy rodzaje i kategorie wiekowe:

• literacki – kl. 4-6 (kat. A); kl. 7-8 (kat. B)
            • plastyczny – kl. 1-3 (kat. A); kl. 4-6 (kat. B); kl. 7-8 (kat. C)
            • muzyczny – kl. 1-3 (kat. A); kl. 4-6 (kat. B); kl. 7-8 (kat. C)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Konkursu.

• Nauczyciele pozujący z zamkiem Castel del Monte.
          • Wizyta partnerów programu Erasmus+ we Włoszech

• 06.04.2023 r.

W marcu odbyła się kolejna mobilność w ramach realizacji projektu Gry ekologiczne w Programie Nauczania. Tym razem nauczyciele z naszej szkoły przebywali w Brindisi, niewielkim miasteczku na południu Włoch.

Zgodnie z założeniami w trakcie wizyty nauczyciele uczestniczyli w warsztatach dotyczących wykorzystania gier na lekcjach. Wizyta miała też na celu przećwiczenie w praktyce gier przygotowanych przez partnerów z Włoch.

Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wyjazdu.