• Wizyta on-line w Turcji

W dniach 25-27 maja 2021 r nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach online w ramach projektu Erasmus+.

Projekt: Art, Creativity, Coding - Full STEAM Ahead! prowadzony jest w ramach programu Erasmus+ Akcja 2, Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Projekt został przedłużony o kolejny rok (do końca sierpnia 2021 r.) z powodu trwającej epidemii Covid-19.

Epidemia uniemożliwiła niestety odbycie wizyty studyjnej w Turcji, dlatego tamtejsi nauczyciele zorganizowali spotkanie online na platformie Zoom dla wszystkich partnerskich szkół: z Włoch, Grecji, Łotwy, Portugalii oraz oczywiście Polski.

Nauczyciele z naszej szkoły, którzy uczestniczyli w spotkaniach:

Dyrektor Aneta Stańczak- koordynator projektu

Wicedyrektor Hanna Kamieniarz

Agnieszka Standowicz- nauczyciel języka angielskiego

Dawid Krasnodębski- nauczyciel języka angielskiego

Sylwia Demzała- nauczyciel języka angielskiego

Marta Grabowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Magdalena Maszota- nauczyciel plastyki i techniki

Iwona Sawicka- nauczyciel wychowania fizycznego

Krzysztof Białas- nauczyciel muzyki

We wtorek, 25 maja 2021 r. nauczyciele z Turcji zapoznali gości z systemem oświatowym obowiązującym w Turcji, zaprezentowali na zdjęciach swoja szkołę, a także przedstawili zajęcia z uczniami związane z techniką Scratch oraz z kodowaniem.

W środę, 26 maja mieliśmy okazję zwiedzić Turcję i tamtejsze muzea wirtualnie.

Natomiast w czwartek 27 maja została zaprezentowana technika Scamper i jej użycie na zajęciach z uczniami. Była również możliwość obejrzenia filmu o Silivri- mieście, w którym znajduje się partnerska szkoła oraz prezentacji dotyczącej dotychczasowych działań związanych z projektem.

Aktywności przedstawione w trakcie wizyty online, zostały również przeprowadzone w następnym tygodniu wśród poszczególnych klas z naszej szkoły.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wizyty online oraz galerię prac, które powstały pod kierunkiem nauczycieli uczestniczących w spotkaniach.

Sylwia Demzała