• Wizyta on-line na Łotwie

W dniach 1-4 czerwca 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie online nauczycieli współpracujących nad projektem Erasmus+ „SZTUKA, KREATYWNOŚĆ, KODOWANIE – CAŁĄ PARĄ NAPRZÓD!” (ACC- Full Steam Ahead). Tym razem wraz ze wszystkimi partnerskimi szkołami gościliśmy wirtualnie w szkole podstawowej na Łotwie.

Nauczyciele z naszej szkoły, którzy brali udział w spotkaniach:

Dyrektor Aneta Stańczak- koordynator projektu

Agnieszka Standowicz- nauczyciel języka angielskiego

Sylwia Demzała- nauczyciel języka angielskiego

Dawid Krasnodębski- nauczyciel języka angielskiego

Magdalena Maszota- nauczyciel plastyki i techniki

Zefiryna Sycik- nauczyciel plastyki

We wtorek 1 czerwca wszystkich uczestników przywitała koordynator projektu w szkole łotewskiej Pani Baiba Mantina oraz Dyrektor Szkoły Pani Arta Rubeze. W trakcie wizyty nauczyciele zapoznali się z organizacją szkolnictwa na Łotwie. Zostali też wirtualnie oprowadzeni po szkole i mogli obejrzeć wspaniale wyposażone pracownie. Następnie do spotkania dołączył burmistrz miasteczka Pan Dagnis Straubergs, który z zaangażowaniem odpowiadał na wszystkie pytania gości.

Kolejny dzień - środa - to spotkanie z Panią Doktor Nauk Przyrodniczych, która przeprowadziła zajęcia dla nauczycieli. Była okazja aby sprawdzić co takiego skrywają w sobie nasze stare telefony komórkowe. Aby to zrobić, trzeba było rozkręcić telefon śrubokrętem. W trakcie tego spotkania została tez przedstawiona prezentacja na temat zajęć z robotyki prowadzonych w łotewskiej szkole.

W czwartek 3 czerwca nauczyciele zostali zapoznani z prezentacją na temat Makramy, następnie mieli okazję sami wykonać małe rękodzieła. W drugiej części spotkania obejrzano krótki film przedstawiający zabytki i kulturę łotewską.

Ostatniego dnia zostały przedstawione potrawy kuchni łotewskiej. Głos zabrała też główna koordynator całego projektu Pani Angela Ippedico z Włoch. Podsumowała dotychczasowe działania wszystkich szkół, zaprezentowała opowiadanie na temat koronawirusa, które wspólnie pisali uczniowie ze szkół partnerskich.

Na koniec wszyscy uczestnicy zostali ciepło pożegnani przez koordynatora Panią Baibę Mantinę.

Mamy nadzieję, że pomimo tego, iż projekt dobiega końca, to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć ze spotkań oraz prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem Pani Magdaleny Maszoty.

Sylwia Demzała