• Pożegnanie ósmoklasistów

23 czerwca 2023 r. był dniem wyczekiwanym przez całą siódemkową społeczność. Po trudach całorocznej pracy przyszedł czas wytchnienia, wymarzonych podróży, spełniania wakacyjnych marzeń.

Rok szkolny 2022/23 zakończyliśmy bardzo uroczyście i wzruszająco.

Na hali sportowej zgromadzili się nie tylko goście – proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej – ksiądz Witold Gajda, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Mariola Rusinek, rada pedagogiczna na czele z panią dyrektor Anetą Stańczak oraz paniami wicedyrektor – Hanną Kamieniarz oraz Olimpią Klimkiewicz, rodzice absolwentów, ale przede wszystkim bardzo liczne grono ósmoklasistów kończących naukę w Szkole Podstawowej nr 7.

Nie zabrakło podniosłych chwil takich, jak odśpiewanie Hymnu państwowego, ślubowanie na sztandar szkoły czy przekazanie go siódmoklasistom. Z ust pani dyrektor oraz zaproszonych gości popłynęły bardzo mądre słowa, które nie tylko były życzeniami dla absolwentów, ale również cennymi wskazówkami życiowymi.

Wręczono mnóstwo świadectw z biało-czerwonym paskiem oraz nagród książkowych. Z każdej ósmej klasy został wyłoniony najlepszy absolwent, którego pani dyrektor uhonorowała statuetką.

wyróżnieni uczniowie kl. 8a

wyróżnieni uczniowie kl. 8b

wyróżnieni uczniowie kl. 8c

wyróżnieni uczniowie kl. 8d

wyróżnieni uczniowie kl. 8e

wyróżnieni uczniowie kl. 8f

wyróżnieni uczniowie kl. 8g

wyróżnieni uczniowie kl. 8s

najlepsi absolwenci

Wyróżnienie otrzymali również uczniowie klasy 8s, którzy godnie i z wielkimi sukcesami reprezentowali naszą szkołę w różnorodnych zawodach sportowych.

Na koniec uroczystości uczniowie klas siódmych pożegnali ósmoklasistów piosenkami i życzeniami oraz wręczyli im pamiątkowe upominki.

Kochani Ósmoklasiści! Wiemy, że musicie iść dalej, że długa i nieznana droga przed Wami.

Życzymy Wam spełnienia marzeń, właściwych wyborów i życzliwych ludzi wokół.

Rodzicom gratulujemy pociech!

Zdjęcia: