• Ślubowanie pierwszoklasistów

Od 1 września 2022 r. pierwszoklasiści z naszej szkoły są pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

W niezwykle podniosłej atmosferze w obecności pocztu sztandarowego pierwszacy złożyli ślubowanie.

Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Aneta Stańczak, wicedyrektor kl. 1-3 p. Hanna Kamieniarz i ks. proboszcz Witold Gajda dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Krótkie przemówienie do uczniów klas pierwszych i ich rodziców wygłosiła zarówno p. dyrektor Aneta Stańczak, jak i powitani przez nią goście: ks. proboszcz Witold Gajda i przewodnicząca Rady Rodziców p. Mariola Rusinek.

Wychowawcami w klasach pierwszych są:

Kl. 1a - wychowawca p.  Małgorzata Broch

Kl. 1b - wychowawca p. Wioletta Dziobak

Kl. 1c - wychowawca p. Beata Szczapa

Języka angielskiego w klasach pierwszych będzie uczyła p. Magdalena Banaszek, a lekcje religii poprowadzi s. Marta Tomczyk (s. Ignacja).

Wychowawców klas pierwszych będą wspierali:

pedagodzy – p. Magdalena Tlaga, p. Zefiryna Sycik

psycholodzy – p. Ewelina Chmiel, p. Anna Wojtalewicz

nauczyciele świetlicy – p. Magdalena Majewska, p. Beata Kowalczyk, p. Maria Łabazy

nauczyciele biblioteki – p. Mariola Dąbrowska, p. Marzena Szreiber

pielęgniarka szkolna - p. Urszula Adamczyk

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. 2a i 2b wraz z wychowawczyniami: p. Martą Grabowską, p. Mariolą Jastrzębską oraz nauczycielem wspomagającym p. Zuzanną Zych przygotowali program artystyczny, w którym przywitali pierwszoklasistów w gronie uczniów naszej szkoły. Pan Krzysztof Białas - nauczyciel muzyki - zapewnił oprawę muzyczną.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali kolorowe dyplomy.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. To była wyjątkowa uroczystość.

Pierwszoklasistom życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2022/2023.

Zdjęcia:
        Aliaksandra Skaskevich