• 2020/2021

• JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

Dziękujemy Szkole Podstawowej im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Czarnej za nominację! 💙

Nasza szkoła z przyjemnością przystąpiła do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 Do wykonania zadania nominujemy: 💙

1. Zespół Szkolno–Przedszkolny w Nowych Ręczajach.

Zapraszamy wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. CELEM AKCJI JEST POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na profil na Facebooku oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!

Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

15.03.2021 r. uczniowie kl. 3c i kl. 3d uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych organizowanych przez Centrum Edukacji i Profilaktyki Stowarzyszenia Epsilon Plus.

Podczas trzygodzinnych zajęć pt. „Planeta dobra” uczniowie razem z trenerami wybrali się w podróż na odległą planetę wspólnie narysowanymi rakietami. Tam czekała na ratunek osoba potrzebująca pomocy. Uratowanie tajemniczej postaci było możliwe tylko po wykonaniu kilku zadań opartych na wzajemnej współpracy, aktywnego działania i wzajemnej życzliwości. Wszystkie grupy bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem tego zadania.

Uczestnicy wyprawy dotarli na Błędną Planetę, zamieszkaną przez Potwora, który naruszał ich granice osobiste. Po pokonaniu Stwora bez przeszkód trafili na właściwą planetę, którą zaatakował wirus Egoizmu. Aby ją uratować musieli unieszkodliwić wirusa, a można go pokonać tylko dobrym słowem.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń skierował kilka miłych zdań pod adresem wybranej koleżanki, kolegi, przekonując że każdy w klasie jest tak samo ważny.

Wspólna praca i zabawa oraz postawione przed grupą zadania, uzmysłowiły dzieciom jak ważna w życiu jest nasza postawa wobec innych, istotne jest również dostrzeganie i docenianie wszystkich osób wokół nas.

Podczas zajęć wszyscy byli skupieni i bardzo zainteresowani tematem. Zgodnie i aktywnie współpracowali w grupach. Zajęcia bardzo się podobały uczniom, a ostatni moment wzruszył niektórych z nich.

Na zakończenie wysnuli wniosek, że takie momenty warto powtarzać w klasie częściej, mówić innym miłe zdania nie tylko przy okazji specjalnych warsztatów, ale też na co dzień.

Zdjęcia i opracowanie:
        Joanna Mańkowska

Dnia 3.03.2020 r. w klasach: 1b, 2e, 3b, 3c odbyły się warsztaty z zakresu bajkoterapii w oparciu o baśń „O grzecznym rycerzu”.

Celem warsztatów było poznanie sposobów pokonywania własnych słabości, umiejętności rozwiązywania konfliktów i poprawa relacji w klasie.

Efektem tych zajęć były rysunki przedstawiające smoka, będącego symbolem cech uczniów, wymagających poprawy oraz rycerza rozwiązującego ten problem.

Zdjęcia i opracowanie:
        Wioletta Dziobak i Mariola Kumur