• 2021/2022

• Zgodnie z zadaniami wyznaczonymi przez Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktyczny na obecny rok szkolny przeprowadziliśmy w II półroczu dwa konkursy profilaktyczne i już spieszymy przedstawić laureatów.

W konkursie międzyklasowym na najciekawszą gazetkę „Bądź dobrym kumplem każdego dnia”:

- w kategorii klas I-III zwyciężyły klasy 2b i 3d (ponieważ wspólnie wykonały gazetkę)

- w kategorii klas IV - VI zwyciężyła klasa 4c

- w kategorii klas VII - VIII - klasa 8e

Dziękujemy wszystkim klasom, które wykonały gazetki, a zwycięzcom gratulujemy.

W konkursie plastycznym „Zasady dobrego koleżeństwa” laureaci to:

1. miejsce - Zofia Radwan kl. IVd

2. miejsce - Mateusz Kozłowski VId

3. miejsce - Krystian Witkowski VIc

W konkursie indywidualnym wszystkie osoby, które wykonały pracę zostały nagrodzone dyplomem i prezentem.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

Konkurs na najciekawszy plakat „Stop przemocy w szkole” rozstrzygnięty!

Z radością dzielimy się informacją, że mimo tak krótkiej nauki stacjonarnej udało się nam zorganizować i rozstrzygnąć konkurs na najciekawszy plakat pt. „Stop przemocy w szkole”. Na naszych uczniów zawsze można liczyć! Było to już ostatnie z zaplanowanych na ten rok szkolny działań związanych z „Rokiem bez przemocy”.

Dziękujemy uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w działania z tym związane.

Laureaci konkursu to:

1. miejsce - Gabriela Miernicka kl. 4e i Dominik Satora kl. 4a

2. miejsce - Krystyna Dąbrowska kl. 4b

3. miejsce - Oliwia Gawrych kl. 7c

Cieszymy się również, że dzięki współpracy z Radą Rodziców wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie dostali upominek, a było ich aż 21.

Dziękujemy!

Drodzy Uczniowie!

Kontynuujemy nasze działania zgodnie z ogłoszonym „Rokiem bez przemocy”.

Cieszymy się, że w październiku w klasach I - III  wisiały przepiękne, kolorowe, dające do myślenia gazetki nawołujące do miłych, życzliwych zachowań wobec kolegów i koleżanek z klasy i ze szkoły. Niektóre klasy IV - VIII również zdążyły przeprowadzić godzinę wychowawczą i wspólnie zrobić klasowe gazetki motywujące do niestosowania przemocy. Część prac udało nam się uwiecznić i możemy je sobie przypomnieć poniżej. Mimo, że nie ma Was w szkole, Wasze prace są ważne i potrzebne.

Nauka zdalna trochę nam pokrzyżowała plany, ale chcemy przeprowadzić konkurs ogłoszony już w październiku na najlepszą indywidualną pracę plastyczną pt. Szkoła bez przemocy”. Zasady są takie same jak w październiku.

Regulamin konkursu na najciekawszy plakat
         zachęcający do rozwiązywania konfliktów bez przemocy pt. „Szkoła bez przemocy”

Cel:

• zachęcenie kolegów i koleżanek do wyrażania przykrych emocji (złości, gniewu, frustracji) bez używania siły: fizycznej, psychicznej i słownej,
        • pokazanie innym  jak być dobrym kolegą (reaguj, gdy dzieje się komuś krzywda, powiedz dobre słowo).

Zasady:

• plakat wykonujemy indywidualnie, w formacie min. A3
        • prace zostawiamy na portierni do 04.05.2021 r.
        • prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI oraz VII-VIII,
        • nie zapomnij podpisać swojej pracy.

Zespół ds. Wychowania i Profilaktyki

Miesiąc październik przebiegał w naszej szkole pod hasłem „Kulturalnego języka bez przemocy”. Działania, które podjęliśmy wynikały z ubiegłorocznej ewaluacji programu wychowawczo – profilaktycznego: nasilającej się przemocy słownej naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przeprowadzone rozmowy z dziećmi, wychowawcom za warsztaty o tej tematyce i wspaniałe gazetki klasowe przekonujące, że warto mówić piękną Polszczyzną, zamiast brzydkich słów używać argumentów, a przykre emocje wyrażać w akceptowalny, nie raniący sposób.

Mamy nadzieję, że taki miesiąc wzbudził również i w nas dorosłych refleksję nad przyczyną używania wulgaryzmów przez dzieci i młodzież, a efekty naszej wspólnej pracy będą widoczne na długo, a najlepiej na zawsze.

Dziękujemy za udział w konkursach na najciekawszy plakat promujący porozumiewanie się bez przemocy, niełatwo było nam wyłonić finalistów, bo poziom prac był naprawdę wysoki.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody!

Zespół ds. wychowania i profilaktyki