• Festyn rodzinny

•       25 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Choć pogoda pokrzyżowała nam szyki, gościnne mury naszej szkoły przyjęły wszystkich entuzjastów dobrej zabawy.

Dyrekcja szkoły powitała gości tuż po godzinie dziesiątej i zaprosiła do wspólnego spędzenia czasu. Rozgrzewka i konkurs zorganizowany przez panią policjantkę, był jedynie wstępem do dobrej zabawy.

Na uczniów i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Korytarze zapełniły się przygotowanymi stoiskami, stołówka wypełniła aromatami potraw (kiełbaski z grilla, naleśniki, gofry, domowe ciasta), a budynek tętnił życiem aż do 14.

Na sali gimnastycznej można było podziwiać występy taneczne pod kierunkiem p. Roberta Jakubowskiego, p. Michała Galickiego oraz p. Haliny Ołdak.

Uczniowie SP7 prezentowali talenty wokalne, odbyły się również pokazy karate.

Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach: wiedzy o mieście, szkole, rodzinie, układania kostki Rubika lub puzzli. Można było rozwinąć talenty manualne robiąc podstawki, broszki, sztuczne kwiaty, zwierzątka z siana, wyplatanki z materiałów czy malując gipsowe figurki. Najmłodsi wyczarowywali piękne laurki dla swoich mam z okazji nadchodzącego święta.

Czerpanie papieru wyczerpało całą rzeszę ochotników. Stoisko fryzjerskie ozdobiło fantastycznymi fryzurami wiele głów, pomalowano wiele twarzy. Powodzeniem cieszył się kiermasz książek i zabawek. Nie brakowało chętnych do gier planszowych i gry w karty. Zawody sportowe dostarczyły niezapomnianych wrażeń – szczególnie zmagania „sumo”.

Imprezę zakończył mecz koszykówki między nauczycielami a rodzicami. Po pełnej poświęcenia grze remis okazał się satysfakcjonujący dla obu drużyn.

Ci, którzy zmierzyli się z większością przygotowanych konkurencji, otrzymali drobne upominki. Tym szczęściarzom, których karty wylosowano na podsumowaniu festynu, wręczono atrakcyjne nagrody dodatkowe – m. in. bilety wstępu dla całej rodziny do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji”. Festyn był bardzo udany dzięki zaangażowaniu rodziców, dyrekcji, nauczycieli i tak licznemu udziałowi tych, których padający rzęsiście deszcz nie zatrzymał w domu przed telewizorem.

Opracowały:
        Agnieszka Zawacka
        Hanna Kamieniarz

Dyrekcja SP7 serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg festynu rodzinnego:
        - Radzie Rodziców,
        - Radom Oddziałowym,
        - Radzie Pedagogicznej,
        - Rodzicom,
        - Sponsorom nagród rzeczowych i produktów żywnościowych oraz instytucjom i firmom.

Dziękujemy Państwu za obecność, pomoc i wspólne działania na rzecz środowiska rodzinnego i lokalnego.

Mamy nadzieję, że tego typu imprezę uda nam się zorganizować w przyszłym roku szkolnym.

Dyrekcja SP7