• Zaszczytne wyróżnienie

•         Są dni w życiu każdego człowieka, których się nie zapomina. Dla Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi, tym dniem jest 14.10.2012 r. – Dzień Edukacji Narodowej oraz Jubileusz 50-lecia istnienia w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej Sióstr Michalitek.

Na centralnej uroczystości z tej okazji nasza placówka jako jedna z nielicznych w Polsce, została uhonorowana za całokształt działań wychowawczych MEDALEM   BENEMERENTI   CONGREGATIONIS   SANCTI   MICHAELIS   ARCHANGELI.

To wielki splendor dla całej społeczności szkolnej. Dzieło tworzą ludzie –  w tym przypadku Rada Pedagogiczna, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7.

Bł. Ks. Bronisław Markiewicz oddał swoje życie dobru dzieci i młodzieży. Przygarniał sieroty, wspierał biednych. Zapewniał swoim wychowankom pomoc materialną i duchową. Otworzył w Miejscu Piastowym Instytut Wychowawczy, gdzie młodzież przygotowywana  była do przyszłego, samodzielnego życia poprzez kształcenie zawodowe. Żył dla tych, których kochał – wielki wychowawca i społecznik. Powiedział: „Chciałbym zebrać miliony dzieci i młodzieży z wszystkich krajów i narodów, żywić ich za darmo i przyodziewać ich na duszy i ciele”.

Charyzmat Bł. Ks. Bronisława Markiewicza  towarzyszy naszej pracy wychowawczej każdego dnia. Podejmowane przez nas działania płyną z otwartości serca. Zależy nam, aby młode pokolenie, które trafia w nasze ręce, wychodziło z tej szkoły z dużym potencjałem wiedzy, ale także z wielką kulturą osobistą. Nie zapominamy o uczniach potrzebujących pomocy, stąd podejmujemy różne akcje charytatywne. Wspieramy Misję w Kamerunie. Nie robimy tego dla poklasku, ale dla dobra naszych uczniów. Uczymy, że „Człowiek dzieląc się z innymi, zyskuje o wiele więcej niż da”.

Dziś chylimy czoła przed Kapitułą Medalową, która tak dostojnie dowartościowała naszą pracę. Z pewnością jest to dodatkowy bodziec, który doda nam siły do dalszej, jakże trudnej pracy, ale zawód nauczyciela to powołanie. Kto głos powołania usłyszał – temu serce dyktuje, gdzie jest jego miejsce  i jakie ma obowiązki.

Dyrektor SP7 Alicja Olszewska