• Wizyta partnerów programu Erasmus+ w naszej szkole

W dniach 6-10 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie nauczycieli ze szkół uczestniczących w projekcie „Ecogames in my Curriculum”. Projekt prowadzony jest w ramach programu Erasmus+ KA220- SCH- Partnerstwa współpracy w sektorze edukacji szkolnej.

Wizyta rozpoczęła się wieczorem 6 czerwca spotkaniem, podczas którego pani Sylwia Demzała zapoznała gości z Systemem Edukacji w Polsce, natomiast koordynatorka z Turcji zaprezentowała swój kraj oraz miasto Adana, w którym znajduje się szkoła partnerska.

We wtorek, 7 czerwca nauczyciele z krajów partnerskich: Łotwy, Turcji i Rumunii odwiedzili naszą szkołę. Zostali gorąco powitani przez uczniów i pracowników Siódemki.

Następnie w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość prowadzona przez Panią Dyrektor Anetę Stańczak oraz Panią Sylwię Demzała.

W jej trakcie zostały wręczone nagrody i dyplomy laureatom konkursu na logo i hasło projektowe.

Uczeń kl. 6d Mateusz Kozłowski to autor zwycięskiego logo na etapie międzynarodowym, a Maja Fronczyk uczennica kl. 8s to autorka hasła, które zwyciężyło w głosowaniu szkolnym.

Część artystyczna rozpoczęła się wspaniale odtańczonym przez uczniów kl. 1a i 1b krakowiakiem. Występ został przygotowany pod kierunkiem p. Marty Grabowskiej, p. Zuzanny Zych, p. Marioli Jastrzębskiej oraz p. Jolanty Malinowskiej.

Następnie zaprezentował się chór szkolny, który pod kierunkiem p. Krzysztofa Białasa odśpiewał kilka piosenek ludowych. Swój talent zaprezentowali też uczniowie kl. 5-7 grając na pianinie oraz wiolonczeli.

Na zakończenie uczniowie kl. 7-8 przepięknie odtańczyli poloneza, który został przygotowany przez p. Iwonę Sawicką.

Cała część artystyczna wywarła ogromne wrażenie na naszych gościach.

Podczas pobytu w szkole nauczyciele mieli też okazję, aby zwiedzić korytarze, na których podziwiali wystawy i gazetki przygotowane przez uczniów, poszczególne sale i szkolną świetlicę. W rolę przewodników wcielili się uczniowie kl. 8c i 7d.

Następnie uczestnicy projektu obserwowali lekcję o tematyce ekologicznej przeprowadzoną w kl. 1a przez p. Martę Grabowską oraz obejrzeli prezentacje multimedialne o Wołominie i naszej placówce przygotowane przez uczniów z kl. 8c: Mateusza Kowalskiego, Rafała Ciechanowicza, Karolinę Stańczak i Polę Kuhiwczak.

Kolejnym punktem pobytu w naszej szkole było sadzenie drzewek projektowych. Każda szkoła ma teraz swoją magnolię posadzoną przy naszej szkole 😊

Na zakończenie wizyty w budynku Siódemki nauczyciele z krajów partnerskich uczestniczyli w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez p. Magdalenę Maszotę.

Podczas kolejnych dni nasi goście zwiedzili Warszawę, Kraków oraz siedzibę polskiego zespołu Mazowsze, gdzie uczyli się tańczyć krakowiaka i poloneza.

W trakcie wizyty odbywały się też spotkania robocze, na których omawiano zrealizowane działania projektowe oraz planowano zadania na kolejne miesiące.

Wizyta dobiegła końca. Był to czas niezwykle intensywny i pracowity dla uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Goście byli pod wielkim wrażeniem gościnności i serdeczności z jaką zostali przyjęci.

Mamy nadzieję, że ten projekt to początek wielkiej przygody dla całej społeczności Siódemki.

Opracowanie:
        Sylwia Demzała - koordynator projektu