• Przedstawienie bożonarodzeniowe po góralsku

• Święta tuż, tuż. W powietrzu czuć zapach choinki, a dookoła świąteczne ozdoby rozświetlają grudniowy mrok. To odpowiedni czas, żeby siódemkową społeczność wprowadzić w klimat radości i spełnionych marzeń.

Uczniowie klas 3a i 5a w piątek, 15 grudnia, przenieśli nas daleko na Podhale, by pastorałkami, życzeniami oraz tańcem stworzyć w wołomińskiej szkole świąteczną atmosferę. A wszystko na góralską nutę! Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawców i opiekunów: p. Marty Grabowskiej, p. Moniki Chmielińskiej, p. Krzysztofa Białasa, p. Jolanty Maciążek i p. Zuzanny Zych.

Sala gimnastyczna będąca miejscem występu uczniów wypełniła się nie tylko nauczycielami oraz dziećmi z klas 1-5, ale także najbliższymi, którzy przyszli podziwiać swoje pociechy. Było skocznie, z humorem i przytupem – jak to u Górali bywa! Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pani Wicedyrektor Hanna Kamieniarz im oraz wychowawcom i opiekunom wręczyła słodkie upominki, dziękując za występ oraz zaangażowanie. Nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwał jak zawsze niezawodny i niezastąpiony Pan Krzysztof Białas. Oto świąteczne życzenia po góralsku:

Na scescie, na zdrowie, na to Boze Narodzynie,

Coby sie wom dazylo, mnozylo kazde stworzynie!

Coby sie wom darzyły kury cubate, gęsi siodłate

Cobyście mieli telo wołków kielo w dachu kołków

Coby wom nicego nie chybiało

Z roku na rok przybywało

A do reśty – cobyście byli scęśliwi i weseli

Jako w niebie janieli, haj!

Zdjęcia i opracowanie:
        Monika Chmielińska