• „Szkoła do hymnu”

• 10.11.2023 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11 na sali gimnastycznej rozbrzmiały takty „Mazurka Dąbrowskiego”, którego zśpiewali uczniowie wraz z nauczycielam. Oprócz hymnu cała szkolna społeczność odśpiewała „My, pierwsza brygada” oraz „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Tego dnia uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Uczennice z klasy 7a: Zofia Taraszewska i Lena Rudny przybliżyły nam historię tego święta. Poprosiły, aby w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, zwrócić się myślami ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieć, jak z patriotyzmu i walki wyłoniła się wolna Polska.

Miłym akcentem był również występ uczennic: Leny Wytrykowskiej, Wiktorii Soboty i Antoniny Romek. Ich piękny śpiew i interpretacja utworów: „Uwierz Polsko”, „Niech żyje Polska” oraz „Cisza. Modlitwa katyńska” został nagrodzony wielkimi brawami.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i w obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Zdjęcia:
        Marta Grabowska