• Ślubowanie pierwszoklasistów

4 września 2023 r. był szczególnie wyjątkowym i niezapomnianym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów. Dlaczego? Otóż w tym dniu stali się oni pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, czyli Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie.

Uroczystość poprowadziła wicedyrektor pani Hanna Kamieniarz. Pani dyrektor Aneta Stańczak serdecznie powitała zaproszonych gości: Zastępcę Burmistrza Wołomina p. Łukasza Marka, Radnego Rady Miejskiej w Wołominie p. Karola Cudnego, p. Monikę Nestorowicz i p. Annę Sojecką z przedszkola "Bajka", Przewodnicą Rady Rodziców p. Mariolę Rusinek, Rodziców i przede wszystkim Pierwszoklasistów.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego, odbyło się Ślubowanie. Każdy pierwszak został też symbolicznym ołówkiem pasowany na ucznia naszej szkoły.

Uroczystość Ślubowania zakończyła część artystyczna, na którą złożyły się: wiersze, wesołe piosenki i taniec wykonany przez uczniów kl. 2a i 2b. Występ został przygotowany przez  p. Małgorzatę Broch i p. Wiolettę Dziobak.

Po ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, pierwszoklasiści otrzymali od swoich wychowawców pamiątkowe dyplomy, a od pani Burmistrz Elżbiety Radwan słodki poczęstunek.

Wychowawcami w klasach pierwszych są:

kl. 1a - wychowawca p. Mariola Kumur

kl. 1b - wychowawca p. Anna Łaska

kl. 1c - wychowawca p. Maria Bienias

Języka angielskiego w klasach pierwszych będzie uczyła p. Magdalena Banaszek, a lekcje religii poprowadzi s. Elżbieta Skorża.

Wychowawców klas pierwszych będą wspierali:

pedagodzy – p. Anna Polakowska, p. Ilona Stępień, p. Zefiryna Sycik

psycholodzy – p. Ewelina Chmiel, p. Anna Wojtalewicz

nauczyciele świetlicy – p. Magdalena Majewska, p. Beata Kowalczyk, p. Maria Łabazy

nauczyciele biblioteki – p. Mariola Dąbrowska, p. Joanna Kasenko-Murawska

pielęgniarka szkolna - p. Urszula Adamczyk

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów, nieustającego uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.

Zdjęcia i opracowanie:
        Marta Grabowska