• Uczeń stojący obok drukarki 3D.
          • Zajęcia z drukarką 3D

• 14.03.2023 r.

Podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej w kl. 2a i informatyki w klasach 4 została wykorzystana drukarka 3D Guider IIs, którą szkoła otrzymała z MEN w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Głównym celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadą działania drukarki 3D, obsługą urządzenia, a także zapoznanie z programami służącymi do wykonywania wydruków 3D.

Na koniec lekcji uczniowie obserwowali wydruk 3D.

• Zdjęcie dziewczynek biorących udział w programie.
          • Program edukacyjny „Między nami kobietkami”

• 14.03.2023 r.

W dniu 14 marca 2023r. dziewczęta z klas 6 i 7 uczestniczyły w ciekawych zajęciach w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami”, organizowanych przez fundację „My Dziewczyny”

Głównym założeniem programu jest szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych okresu dojrzewania.

Omawiane są też zasady i rola stosowania higieny osobistej w tym, tak ważnym dla organizmu młodej dziewczyny czasie.

• Plakat przedstawiający dwie postacie i zachęcające do udziału w konkursie plastycznym.
          • Konkurs plastyczny „Widzę, słyszę, reaguję – pierwszą pomoc znam, stosuję”

• 14.03.2023 r.

Starosta Wołomiński zaprasza do udziału w konkursie „Widzę, słyszę, reaguję – pierwszą pomoc znam, stosuję” organizowanego przez Wydział Ochrony Zdrowa i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wołominie.

Konkurs jest skierowany do uczniów kl. 1-8 szkół podstawowych z terenu powiatu wołomińskiego.

Zadaniem uczestników jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką w tematyce ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy.

• Logo Ekologi(k)a, czyli jak to działa?
          • Kurs ekologiczny

• 10.03.2023 r.

Zespół projektowy Ekologi(k)a przygotował dla wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli i rodziców kurs, który znajduje się TUTAJ.

Daje on możliwość zgłębienia zagadnień potrzebnych do uświadomienia sobie jak działa nasze środowisko przyrodnicze i czym jest zagrożone.

Na koniec można sprawdzić stan swojej wiedzy quizem, który znajduje się na ostatniej stronie kursu.

• Uczniowie oglądający tkanki ludzkie pod mikroskopem.
          • Lekcja z mikroskopem

• 13.03.2023 r.

Uczniowie kl. 2a poznali na lekcji przyrody budowę ludzkiego ciała. Wysłuchali informacji o szkielecie, mięśniach i skórze człowieka.

Dzięki mikroskopowi zakupionemu z programu „Laboratoria przyszłości” mogli obejrzeć w dużym powiększeniu tkanki ludzkie: skórę, wątrobę, tkankę płucną, żołądek i jelito cienkie.

Uczniowie byli bardzo zaskoczeni wyglądem obserwowanych preparatów.​​​​​​​

• Napis Ekologi(k)a czyli jak to działa?
          • Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Środowisko marzeń”

• 8.03.2023 r.

Zapraszamy uczniów kl. 1-7 do udziału w konkursie polegającym na wykonaniu pracy plastycznej pod hasłem „Środowisko marzeń”.

Uczniowie mają za zadanie wykonać pracę plastyczną, płaską, techniką dowolną, w formacie A4, z wykorzystaniem elementów „upcyklingowych” i ekologicznych  materiałów.

Prace należy dostarczyć do sekretariatu szkoły wraz z podpisaną zgodą do 13 marca 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

• Rodzice ze szkolnej Rady Rodziców.
          • Siódemkowe Śniadanie dla Arona

• 8.03.2023 r.

7 marca, w szkolnej stołówce, można było zjeść nie tylko wyśmienite śniadanie, ale przede wszystkim wspomóc Arona - ucznia naszej szkoły.

Cała społeczność „Siódemki” pokazała ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

• Uczniowie przeprowadzający doświadczenie chemiczne związane z zanieczyszczeniem gleby.
          • O ekologii inaczej…

• 3.03.2023 r.

W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne zorganizowane w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Uczniowie mieli okazję podyskutować na temat zagrożeń dla środowiska przyrodniczego. Każdy mógł wyrazić swoje stanowisko.

Ponadto zespół przygotował doświadczenia chemiczne, które zobrazowały zjawisko zanieczyszczenia gleby i pomogły lepiej zrozumieć jak bardzo niszczący wpływ mają na nią nielegalne wysypiska śmieci.

Zespół projektowy Ekologi(k)a przygotował również prezentację, która pomoże zrozumieć trudne zagadnienia związane z ekologią.

• Uczniowie w klasie patrzący na ekran monitora.
          • Warsztaty ekologiczne

• 2.03.2023 r.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Grupa projektowa przyjechała przeprowadzić zajęcia, które miały na celu uświadomić dzieciom i młodzieży o problemach, z którymi przychodzi się mierzyć ludziom w zakresie ochrony środowiska.

Warsztaty zostały wzbogacone o ciekawe doświadczenia oraz gry, które pozwoliły jak najlepiej przekazać potrzebną wiedzę do dbania o naszą planetę.

• Stolik z puszkami WOŚP
          • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Siódemce

• 9.02.2023 r.

29 stycznia 2023 roku wzięliśmy udział w 31 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nasza Szkoła była filią sztabu Duczki, w którym 71 wolontariuszy pod opieką Szkolnego Koła Wolontariatu, zebrało zdumiewającą kwotę 26.500,56 zł.

Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie.