• Mapa bez tajemnic

Innowacja pedagogiczna Mapa bez tajemnic będzie realizowana w roku szkolnym 2022/2023 w ramach zajęć edukacyjnych z geografii dla uczniów klas 7.

Program innowacji umożliwi uczniom powtórzenie, utrwalenie i poszerzenie swoich wiadomości z zakresu kartografii, szczególnie zubożonych w czasie nauki zdalnej, kiedy trudne było doskonalenie tych umiejętności. Innowacja będzie polegała na wykorzystaniu takich metod nauczania, które pozwolą uczniom na samodzielne formułowanie wniosków oraz pracę w grupie.

Cele innowacji:

- rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą,
        - precyzyjne określenie pojęcie mapy,
        - przekształcanie skali mapy,
        - prawidłowe stosowanie skali do obliczeń odległości rzeczywistej i odległości na mapie,
        - odczytywanie z mapy informacji za pomocą różnych metod kartograficznych,
        - posługiwanie się planem, mapą turystyczną, topograficzną i samochodową,
        - korzystanie z różnych źródeł informacji,
        - kształcenie umiejętności pracy w grupie.

Korzyści - przewidywane osiągnięcia:

- powtórzenie, usystematyzowanie, utrwalenie wiadomości z kartografii,
        - korzystanie z różnych źródeł wiedzy,
        - efektywna praca w zespole,
        - przygotowanie do konkursów geograficznych.

Prowadząca innowację:
        Justyna Wiśniewska