• Myślograficzny zeszyt lektur

Myślografia to wizualizacja myśli, czyli sposób na tworzenie np. notatek z lekcji czy z przeczytanych książek. To jest też sposób na opracowanie wiedzy przed egzaminami.

Innowacja polega na stworzeniu zeszytu lekturowego, w którym znajdzie się każda omawiana na lekcjach języka polskiego lektura. Dzięki temu uczeń będzie miał posegregowane notatki do każdej lektury. W każdej chwili może sięgnąć po zeszyt lekturowy i przypomnieć sobie najważniejsze informacje.

Myślograficzny zeszyt lektur to doskonały sposób na powtórki przed egzaminem ósmoklasisty. Środkiem do osiągnięcia założonych celów ma być „Myślograficzny zeszyt lektur”, który z czasem stanie się swojego rodzaju repetytorium stworzonym przez ucznia.

W tym roku szkolnym powyższa innowacja będzie kontynuowana w klasach 8b, 8d, 8f.

Prowadząca innowację:
        Aneta Wiercińska