• Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

•          Drugiego września o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Wołominie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla klas IV. Okazją do szczególnego świętowania był początek działalności klasy sportowej, w której uczniowie pod okiem trenerów będą realizowali rozszerzony program wychowania fizycznego wzbogacony o dodatkowe zajęcia z siatkówki i koszykówki.

Pani Dyrektor Alicja Olszewska dziękowała Burmistrzowi p. Ryszardowi Madziarowi za powołanie do życia nowej klasy i stworzenie możliwości, by uczniowie uzdolnieni fizycznie mogli rozwijać swoje talenty.

Pan Burmistrz natomiast życzył uczniom sukcesów i w sporcie, i w nauce. Podkreślił również, że aktywność fizyczna kształtuje ducha zdrowej rywalizacji, uczy pokonywać trudności oraz pracować w zespole. Jest też ciekawą alternatywą dla przesiadywania przed komputerem. Do życzeń dołączył również obecny na uroczystości Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” w Wołominie p. Piotr Szulc.

Następnie uczniowie klasy sportowej złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą godnie rywalizować, przestrzegać zasad fair play i łączyć wysokie wyniki sportowe z równie dobrymi wynikami w nauce.

Wicedyrektor klas 4-6 - p. Hanna Kosowska zaprezentowała wychowawców, którzy w tym roku będą opiekowali się klasami IV:

kl. 4a - p. Irena Kazanowska i p. Beata Jarzębska (nauczyciel specjalista)
                    kl. 4b - p. Agnieszka Drews
                    kl. 4c - p. Agnieszka Zawacka
                    kl. 4d - p. Izabela Sokołowska
                    kl. 4e - p. Krzysztof Dajnowiec
                    kl. 4s - p. Paulina Mroczek

Zajęcia w klasie sportowej prowadzić będą trenerzy: p. Piotr Dąbrowski i p. Łukasz Motyka.

Wychowawców wspomagać w swojej pracy będą: p. Mirosława Markiewicz - pedagog szkolny, p. Dorota de Ville - psycholog szkolny oraz p. Barbara Jaździkowska - pielęgniarka szkolna.

Wszyscy mogli obejrzeć krótki program, w którym swoimi umiejętnościami karate pochwalił się uczeń klasy sportowej – Hubert Derlatka, uczennice klasy VI c I VI e przedstawiły układ taneczny, a Kamila Łuczyk (V c) i Wiktoria Kostrzewa (VI d ) zaśpiewały o tym, że już skończyły się wakacje.

Jednak ani koniec wakacji, ani jesienna aura nie zepsuły nikomu humoru, dlatego wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy w nowym roku samych sukcesów.

Agnieszka Zawacka