• Ślubowanie uczniów klas I

Pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym wezwał nas 2 września. Dla pierwszoklasistów początek roku szkolnego  jest ogromnym przeżyciem. Najmłodsi uczniowie poznają swoje wychowawczynie, które będą się nimi opiekowały, uczyły i rozwijały ich talenty przez trzy kolejne lata. Poznają także swoje koleżanki i kolegów (choć pewnie niektórzy są im znani z "zerówki" lub podwórka), z którymi będą wspólnie bawić się i działać.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014, poinformowała o organizacji i przebiegu nauczania oraz życzyła uczniom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W obecności dyrekcji szkoły, wychowawców i nauczycieli oraz licznie zgromadzonych rodziców dzieci przyrzekały: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię klasy i szkoły, szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, starać się być dobrymi koleżankami i kolegami, być przyjaciółmi zwierząt i roślin.

Następnie dokonano aktu pasowania na ucznia poprzez dotknięcie ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem przewiązanym biało-czerwoną szarfą.

Młodszych kolegów powitał uczeń klasy 3e, który obiecał pomoc w trudnych sytuacjach szkolnych i życzył samych sukcesów.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali jeszcze przed wakacjami pod czujnym okiem nauczycieli oddziałów zerowych.

Dyrektor szkoły - p. Alicja Olszewska przedstawiła wicedyrektorów i wychowawców poszczególnych klas pierwszych.

wicedyrektor klas 1-3 - p. Halina Sokołowska
        wicedyrektor klas 4-6 - p. Hanna Kosowska

wychowawca kl. 1a - p. Jolanta Świderek i Aleksandra Justa (nauczyciel specjalista)

wychowawca kl. 1b - p. Wioletta Dziobak

wychowawca kl. 1c - p. Małgorzata Broch

wychowawca kl. 1d - p. Beata Szczapa

wychowawca kl. 1e - p. Agnieszka Kalinowska

wychowawca kl. 1f - p. Izabela Jankowiak

Zajęcia z języka angielskiego w klasach pierwszych będzie prowadziła p. Paulina Kogut.

Wychowawców wspierają swoimi działaniami panie:

Mirosława  Markiewicz – pedagog

Dorota de Wille – psycholog

W salach lekcyjnych każdy „świeżo upieczony” uczeń otrzymał z rąk wychowawczyni pamiątkowy dyplom potwierdzający jego przyjęcie do szkolnej braci.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy samych sukcesów w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, umiejętności i rozwijaniu swoich talentów, a rodzicom – by czerpali radość z nauki swoich dzieci i ich osiągnięć.