14 października 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 0 – VI, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz emerytowani pedagodzy.

Na początku uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Alicja Olszewska, która złożyła życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom oraz wręczyła  nagrody tym, których praca wyróżniała się w minionym roku.

Ciepłych słów nie szczędzili również przedstawiciele Rady Rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej, przyszedł czas na uroczysty apel, który został przygotowany przez uczniów klasy V c oraz VI b pod kierunkiem p. Bernadetty Krzyżanowskiej oraz p. Anity Kwiatulskiej. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który składał się z dwóch części. W pierwszej odegrano kilka zabawnych scenek z życia szkoły. Piosenki śpiewał chór pod kierunkiem pana Krzysztofa Białasa. Nie zapomniano też o patronce szkoły - Królowej Jadwidze, której postać widniała na tle pięknej dekoracji, przygotowanej przez panią Izabelę Sokołowską.

Z kolei w drugiej części uroczystości niewątpliwie ważnym momentem była „Gala Wręczania Orderów” dla wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie w ten sposób nagrodzili działalność pedagogów i pracowników, składając podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud wkładany w kształtowanie ich postaw. Był to dla wszystkich zaskakujący i miły akcent uroczystości.

Na koniec ogłoszono wyniki konkursu „Z pamiętnika Królowej Jadwigi”, który został zorganizowany przez panią Magdalenę Sycik oraz panią Agnieszkę Zawacką.

Jury nagrodziło prace wykonane przez następujących uczniów:

I miejsce – Rozalia Tabor kl. V e
        II miejsce – Jakub Orych kl. VI c
        III miejsce – Aleksandra Wnuk kl. VI e

Wyróżnienia:  Wiktoria Doroz kl. VI e
                                      Iga Kupiec kl. IV d
                                      Zuzanna Jezierska kl. IV b
                                      Rafał Puścian kl. IV d.

Warto też wspomnieć o konkursie na najpiękniejszą suknię Królowej Jadwigi. W tej konkurencji wszyscy uczniowie  klas 4-6 spisali się wzorowo, prezentując kunsztownie oraz pomysłowo wykonane królewskie stroje. Nie przyznano I miejsca, ponieważ wszystkie prace były piękne.

Na koniec pani dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości uczniom oraz nauczycielom.

Bernadetta Krzyżanowska