• Rok Wiary

•        12 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący konkurs zorganizowany przez siostry katechetki z okazji zakończenia Roku Wiary.

Na początku pani dyrektor Alicja Olszewska przywitała gości: ks. dziekana Sylwestra Sienkiewicza - proboszcza parafii MB Częstochowskiej w Wołominie, ks. Piotra Pierzchałę – dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej w Warszawie, ks. Macieja Radzikowskiego - wikarego parafii MB Częstochowskiej w Wołominie, panie wicedyrektor, grono pedagogiczne oraz uczniów. Następnie wyraziła nadzieję, że zakończony Rok Wiary zmienił życie duchowe wszystkich obecnych, więc także życie szkolne i rodzinne. Pani dyrektor podziękowała uczniom i ich rodzicom za tak liczny udział w konkursie – wzięło w nim udział ok. 500 uczniów naszej szkoły.

Później głos zabrał ks. Pierzchała, który nie ukrywał zaskoczenia, że tak wiele osób przygotowało prace konkursowe i w imieniu księdza arcybiskupa podziękował za to, że taki konkurs mógł odbyć się w szkole.

W dalszej części uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny przybliżający sylwetki świętych i błogosławionych, których możemy naśladować w codziennym życiu. Na scenie pojawiła się św.  Jadwiga – królowa Polski i patronka naszej szkoły, św. Franciszek z Asyżu, św. Dominik Savio, bł. Matka Teresa z Kalkuty, bł. Bronisław Markiewicz  - założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła  i bł. Jan Paweł II.  Każda z tych postaci krótko przedstawiła swoją drogę życiową prowadzącą do Boga. Wplecione w przedstawienie pieśni pozwoliły wszystkim obecnym na czynny udział przez wspólny śpiew i zabawę.

Po części artystycznej przyszedł czas na rozdanie nagród i wyróżnień za prace konkursowe. Oto lista laureatów:

Klasy 1-2  - "Gdzie rozwijam swoją wiarę?"

I miejsce -  Kasia Koc kl. 1c

II miejsce -  Klara Satora kl.  1 a

III miejsce -  Weronika Jastrzębska

1. Justyna Brejnakowska kl. 2a
        2. Julia Gurtat kl. 1a
        3. Bartosz Sojecki kl. 1c
        4. Ola Kowalczyk kl. 1f
        5. Piotr Rajski kl. 2d
        6. Julia Wiśniewska kl. 1e
        7. Bartłomiej Rowicki kl. 1a
        8. Jan Demzała kl. 2c
        9. Szymon Kostrzewa kl. 1 c
        10. Bartek Kowalczyk  kl. 2e

Klasy 3-4  - "Najważniejsze wydarzenie roku wiary"

I miejsce -  Zuzanna Konik kl. 4a

II miejsce -  Klaudia Kaczyńska kl. 3c

III miejsce -  Maja Dymecka kl. 3b

1. Wiktor Kaczyński kl. 3c
        2. Aleksandra Szczepkowska kl. 4s
        3. Patrycja Sosnowska kl. 3d
        4. Natalia Łuczyk kl. 3b
        5. Szymon Trela kl. 3e
        6. Iga Kupiec kl. 4d
        7. Alicja Opozda kl. 4e
        8. Aleksander Salach kl. 3e
        9. Piotr  Nałęcz kl. 4s
        10. Zuzanna Szczepaniak kl. 4s
        11. Oliwia Rosłon kl. 4c
        12. Aniela Kiliszek kl. 4c

Klasy 5-6  - Album lub pamiętnik – "Jak rozwijam swoją wiarę?"

I miejsce -  Marysia Jastrzębska kl. 5c

II miejsce -  Aleksandra Wnuk kl. 6e

III miejsce -  Adrian Matusiewicz kl. 6d

1. Jakub Orych kl. 6c
        2. Emil Kraszkiewicz kl. 6d
        3. Natalia Kopacz kl. 5c
        4. Julia Maszota i Kamila Łuczyk kl. 5c
        5. Jan Zawacki kl. 6c
        6. Weronika Nowińska kl. 6e
        7. Agata Jaworek kl. 5c
        8. Jeremiasz Rudziński kl. 6a

Na zakończenie  ks. S. Sienkiewicz podziękował dyrekcji i uczestnikom za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia, a pani dyrektor pogratulowała siostrze Joannie, siostrze Alinie, siostrze Kindze i siostrze Serafinie przygotowania programu artystycznego i  zorganizowania konkursu, którego przesłanie powinno stać się mottem naszego życia.

Agnieszka Zawacka