• Dzień Papieski

27 kwietnia 2014 r. w Watykanie odbędzie się uroczystość kanonizacyjna, podczas której Papież Polak – Jan Paweł II ogłoszony będzie świętym. W oczekiwaniu na kanonizację w naszej szkole zorganizowany został Dzień Papieski. Powagę uroczystości podkreślał galowy strój uczniów.

Montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów klas 4-6 pod kierunkiem s. Kingi i s. Joanny, przypomniał zgormadzonej publiczności niektóre fakty z życia Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II: dzień narodzin, grę z kolegami w piłkę nożną, spotkania i podróże ze studentami, wybór na papieża, pielgrzymki do Polski i innych krajów. Uczniowie barwnie opowiadali o drodze Karola Wojtyły do świętości, a wcielając się w role przyjaciół i znajomych Ojca Świętego, przywołali wiele anegdot i niezwykłych sytuacji z Jego życia.

Młodym aktorom towarzyszył chór pod kierunkiem p. Krzysztofa Białasa oraz grupa uczniów, która zatańczyła walca przygotowanego pod kierunkiem p. Iwony Sawickiej.

Zarówno dyrektor szkoły – p. Alicja Olszewska, jak i obecny na uroczystości ks. proboszcz Sylwester Sienkiewicz nie kryli swojego wzruszenia po zakończeniu programu artystycznego i za te chwile dziękowali twórcom tego przedsięwzięcia i występującym uczniom.

Uroczystość na sali gimnastycznej była również okazją do wręczenia uczniom nagród za osiągnięcia uzyskane w konkursach związanych z postacią Jana Pawła II. W klasach 1-3 były to konkursy: recytacji i piosenki, zaś w klasach 4-6 – konkurs wiedzy Papieżu Polaku. Adrianna Ładno z kl. 3c zaprezentowała piosenkę, za którą otrzymała I miejsce w konkursie piosenki, a Hubert Wyszyński z kl. 2b – laureat I miejsca w konkursie recytatorskim – zaprezentował swój wiersz.

Hanna Kamieniarz