• 2023/2024

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych i najradośniejszych świąt dla Polaków. Po 123 latach zaborów i przemocy, które ciążyły nad Polską udało nam się odzyskać upragnioną wolność i suwerenność, a nasz kraj powrócił na mapy świata.

11 listopada 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły, pod opieką pań: Agnieszki Sabali i  Anny Langwińskiej, wziął udział w uroczystościach tradycyjnie rozpoczętych mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

Po mszy odbył się przemarsz ulicami Wołomina na skwer im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Ojczyzny 1920 roku odbyła się dalsza część uroczystości.

Agnieszka Sabala

84. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2023 roku poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie im. Królowej Jadwigi wziął udział w obchodach dotyczących 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie w intencji poległych Bohaterów w II wojnie światowej.

Po przemarszu na Plac 3 Maja odbył się Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem poświęconym Bohaterom Ziemi Wołomińskiej poległym w walce z okupantem hitlerowskim w latach 1939-1945.

Agnieszka Sabala