• 2021/2022

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada, z okazji  Narodowego Święta Niepodległości, poczet sztandarowy  naszej szkoły  wraz z opiekunem p. Łukaszem Morawskim wziął udział w uroczystej mszy świętej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie.

11 listopada 1918 Polska powróciła na mapy świata. W II Rzeczypospolitej święto to oficjalnie obchodzono tylko dwa razy. Później zostało zakazane. Najpierw przez władze okupacyjne – niemieckie i sowieckie – a następnie, na przeszło czterdzieści lat, przez przywódców PRL.

Święto Niepodległości 11 listopada przywrócono ustawą sejmową w 1989 roku.

Obecnie jest dniem wolnym od pracy, uroczyście świętowanym w całym kraju jak również w naszej małej ojczyźnie - Wołominie.

Agnieszka Sabala

Dzień Sybiraka

17 września 2021 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystej mszy świętej z okazji Światowego Dnia Sybiraka.

Następnie wraz pochodem poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi przemaszerował pod pomnik Zesłańców Sybiru i Osób Represjonowanych, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Agnieszka Sabala