• 2022/2023

Sierpniowe uroczystości

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

13 sierpnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem Obrońców Ojczyzny 1920 roku przy skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie. Następnie 15 sierpnia 2023 roku poczet sztandarowy wziął udział w uroczystej Mszy Św. na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Ossowie pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej JE Ks. Romualda Kamińskiego. Po mszy odbył się Apel Pamięci i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku na terenie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.

232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2023 roku,  Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi wraz z opiekunem panią Agnieszką Sabalą, uczestniczyli w uroczystości związanej z obchodami święta rocznicy ustanowienia Konstytucji 3-go Maja. Wydarzenie to zapoczątkowała zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem M.B. Czestochowskiej w Wołominie, następnie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Tuż po mszy, nastąpił uroczysty przemarsz pochodu pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy.

Część oficjalną obchodów zakończył apel poległych i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2022 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Królowej Jadwigi wziął udział w miejskich obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości w intencji Ojczyzny rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. M. B. Częstochowskiej.

Następnie wraz z pochodem przeszliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby oddać cześć bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

W dniu 3 Maja Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wołominie godnie reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja, we mszy świętej w Kościele M.B. Częstochowskiej w Wołominie. 🇵🇱