• 2017/2018

Poczet sztandarowy na mszy św. w intencji mieszkańców Wołomina

W ramach obchodów Dni Wołomina 22 maja o godz. 12.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie odbyła się uroczysta msza święta w intencji mieszkańców naszego miasta z udziałem władz.

Naszą szkołę w tej uroczystości reprezentowała dyrektor p. Aneta Stańczak wraz z pocztem sztandarowym.

Magdalena Maszota

Katyń 1940 - pamiętamy!

Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w dniu 12 kwietnia 2018 roku.

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę w trakcie uroczystej Mszy w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie oddaliśmy cześć ofiarom Katynia pod pomnikiem katyńskim, znajdującym się na terenie naszej parafii.

Sztandar szkoły na obchodach Dnia Sybiraka

17 września 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka w Wołominie.

Data tego święta nie jest przypadkowa i pokrywa się z bardzo ważną datą historyczną 17 września 1939 roku, kiedy to podczas drugiej wojny światowej ZSRR napadł na Polskę. Jest to dzień, w którym wspominane są losy ofiar i osób zesłanych na Syberię. Dzięki udziałowi w uroczystościach zorganizowanych przez władze Wołomina i Związek Sybiraków mieliśmy sposobność oddać cześć Sybirakom oraz dokonać refleksji nad wydarzeniami sprzed kilkudziesięciu lat.

Sztandar "Siódemki" na obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 2017 r. reprezentanci naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Zdjęcia i opracowanie:
        Magdalena Maszota

Sztandar "Siódemki" na obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 w Ossowie

15 sierpnia 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystych obchodach 97. rocznicy BITWY WARSZAWSKIEJ 1920 ROKU.

Uczniowie z klasy 6s wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Arcybiskupa Henryka Hosera w kaplicy na Cmentarzu Poległych w Ossowie.