• 2018/2019

Rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

3 maja 2019 roku obchodziliśmy 228. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji w Polsce. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie. Tym ważnym uroczystościom w Wołominie towarzyszył nasz szkolny poczet sztandarowy. Na początku odbyła się msza święta w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, następnie poczty sztandarowe wołomińskich szkół i służb, wraz z licznie przybyłymi mieszkańcami, udały się w kierunku skweru im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie oficjalne delegacje złożyły kwiaty.

Agnieszka Sabala

Obchody z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystej mszy świętej
        w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.

Następnie przemaszerowali ulicami naszego miasta pod pomnik Obrońców Ojczyzny przy skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie został odśpiewany hymn państwowy.

Uczniowie wołomińskich szkół z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości złożyli 100 róż.

Monika Gruszczyńska

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2018 r. uczniowie z pocztu sztandarowego oraz dyrekcja naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie. W ten sposób 79 lat po wybuchu II wojny światowej upamiętniliśmy 60 milionów ofiar wojny, która trwała 6 lat i przyniosła ogromne zniszczenia naszej Ojczyźnie.

Magdalena Sycik
        Magdalena Maszota

100. rocznica odzyskania niepodległości

Dziś budynek naszej szkoły przybrał barwy narodowe, aby w ten sposób zaakcentować obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.