• 2014/2015

• 17.05.2015 r.

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dni Wołomina. Obchodom towarzyszyły liczne imprezy i uroczystości. W obchody tego święta włączyli się również uczniowie naszej szkoły.

Poczet sztandarowy Siódemki był obecny na uroczystości, upamiętniającej osobę Henryka Woyciechowskiego, założyciela Wołomina. Odbyła się ona 12 maja pod budynkiem magistratu.  W trakcie tej uroczystości odsłonięto tablicę poświęconą założycielowi naszego miasta.

Sztandar naszej szkoły reprezentował naszą placówkę na uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców miasta i gminy Wołomin, która została odprawiona 17 maja w kościele parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej.

Natomiast po godzinie 14.30 wielu uczniów naszej szkoły bawiło się na pikniku, który odbywał się na pasażu Osiedla Niepodległości, w czasie którego zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci.

Opracowali:
        Magdalena Sycik
        Tomasz Wojdyna

W tym roku sztandar naszej szkoły towarzyszył uroczystym obchodom:

- 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej (15 sierpnia w Ossowie)

- 75. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (1 września)

- 75. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku (17 września)

- Święta Niepodległości (11 listopada).

Sztandar towarzyszył również 1 września pierwszoklasistom, którzy w jego obecności złożyli uczniowskie przyrzeczenie.

Opracowali:
        Magdalena Sycik, Tomasz Wojdyna