• 2023/2024

• W dniach 12–13 grudnia 2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się XXII Powiatowy Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „WIERSZEM I SERCEM MALOWANE”. Kolorowe stroje, piękne pastorałki, rożnorodne scenariusze – wszystko łączyła magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku w wydarzeniu udział wzięło 14 jednostek z powiatu wołomińskiego. 14 grudnia uczniowie naszej szkoły z kl. 3a i 5a pod kierunkiem wychowawców i opiekunów: p. Marty Grabowskiej, p. Moniki Chmielińskiej, p. Zuzanny Zych, p. Krzysztofa Białasa,  p. Jolanty Maciążek, i p. Jolanty Malinowskiej wystąpili na scenie MDK-u. Przedstawili przepiękną inscenizację słowno - muzyczną pt.: „Na góralską nutę”.

Z kolei starsi uczniowie klasy integracyjnej 8a pod opieką wychowawcy i opiekuna: p. Magdaleny Banaszek i p. Ilony Stępień wykonali prace plastyczne pt.: „Zima zaklęta w słoiku”. Wystawa przygotowanych prac dostępna będzie w Galerii Oranżeria w MDK do końca stycznia 2024 roku.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali podziękowania - dyplomy oraz słodkie upominki od organizatorów Przeglądu Artystycznego.

Inscenizację „Na góralską nutę” mali artyści zaprezentowali 15 grudnia uczniom naszej szkoły, wprowadzając ich w miły, świąteczny nastrój.

Bardzo dziękujemy uczestnikom, wychowawcom i opiekunom za ogrom pracy włożony w przygotowanie się do Przeglądu i piękne reprezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia:
        MDK Wołomin