• 2022/2023

Już od kilku lat naszą siódemkową tradycją stał się udział w Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością Wierszem i sercem malowane, którym organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Wołominie.

Tegoroczne wydarzenie obejmowało dwie kategorie: Bożonarodzeniowe przedstawienie teatralne oraz pracę plastyczną.

W tym roku 14 grudnia uczniowie kl. 2a i 4a pod kierunkiem wychowawców i opiekunów: p. Marty Grabowskiej, p. Moniki Chmielińskiej, p. Krzysztofa Białasa,  p. Jolanty Maciążek, p. Zuzanny Zych i p. Jolanty Malinowskiej przygotowali przepiękną inscenizację słowno - muzyczną pt.: „Bożonarodzeniowa laurka z życzeniami”.

Dopełnieniem całego przedstawienia był taniec z lampionami, który wzruszył niejednego  widza. Występ został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Widzowie nagrodzili artystów dużymi brawami.

Z kolei uczniowie starszych klas integracyjnych kl. 7a i 8a pod opieką wychowawców i opiekunów: p. Magdaleny Banaszek, p. Ilony Stępień, p. Anny Polakowskiej, p. Pauliny Góreckiej i p. Magdaleny Rudnik wykonali 32 Mikołajowe skarpety.

Wszystkie prace były niepowtarzalne i wyjątkowe, a przede wszystkim bardzo pomysłowe. Zebrane prace można podziwiać w Galerii Oranżeria MDK Wołomin, gdzie dostępne będą dla zwiedzających do końca stycznia 2023 r.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali podziękowania - dyplomy oraz słodkie upominki od organizatorów Przeglądu Artystycznego. Każdemu z uczestników Przeglądu należą się brawa, za wkład pracy i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia występu uczniów nagranego przez Panią Martę Cudną.
        Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i sercem malowane” 2022

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli nam przy organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy rodzicom i wszystkim paniom, które na co dzień pracują z naszymi dziećmi.

Zdjęcia:
        MDK Wołomin