• 2019/2020

•  „Betlejemska opowieść”

Co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, w Miejskim Domu Kultury w Wołominie, odbywa się przepiękna impreza – Przegląd Umiejętności Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością „Wierszem i Sercem Malowane”. Przez dwa dni 10 i 11 grudnia 2019 roku artyści z Powiatu Wołomińskiego demonstrowali swoje talenty licznie zgromadzonej publiczności.

Uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły też brali udział w przeglądzie. Przedstawienie pt. „Betlejemska opowieść” przygotowały klasy: 1a, 4a i 5a. W części muzycznej młodsze dzieci wspierały koleżanki z klasy 6a. Nad próbami i samym występem czuwały panie: Jolanta Świderek, Jolanta Maciążek, Magdalena Banaszek, Anna Polakowska i Małgorzata Sopa.

Przegląd to nie tylko bożonarodzeniowe opowieści, ale również wystawa plastyczna. Temat przewodni tegorocznych prac to: „Elfy i pomocnicy Świętego Mikołaja”. Swoją artystyczną wizję na ten temat przygotowali uczniowie klasy 6a, 7a i 8a pod opieką pań: Agnieszki Drews, Agnieszki Zawackiej i Ilony Stępień. Przepiękne prace uczestników można podziwiać w holu głównym MDK.

Przedstawienie „Betlejemska opowieść” mali artyści zaprezentowali w dniu 12 grudnia uczniom naszej szkoły, wprowadzając ich w miły, świąteczny nastrój.

Wesołych Świąt!

Zdjęcia i opracowanie: