• 2013/14

• XII Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych

Klasy I - III

Uczestnictwo naszych uczniów w Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych stało się już tradycją.

10 grudnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyły się występy jasełkowe dzieci z klas integracyjnych.

Reprezentanci klas młodszych przedstawili historię świętej rodziny i wprowadzili nas tym samym w  świąteczny nastrój. Oprawa muzyczna przygotowana przez p. Joannę Piankowską, oświetlenie i scenografia pomogły przenieść widzów w ten podniosły czas.

Mali aktorzy wcielili się między innymi w role Maryi, Józefa, aniołów, kolędników, pasterzy i królów. Cały występ wzbogacał chór, który nie tylko śpiewał piękne kolędy, ale również swobodnie interpretował muzykę. Aniołowie oddali hołd nowonarodzonemu Jezusowi i zatańczyli przepiękny, nostalgiczny taniec. Pasterze i królowie również pokłonili się dzieciątku leżącemu w żłobie i złożyli mu dary. Współczesnym akcentem był rock and roll’owy, świąteczny taniec, który zakończył występy jasełkowe.

Publiczność nagrodziła dzieci gromkimi brawami, a aktorzy otrzymali od organizatorów dyplomy oraz słodkie upominki. Podziękowano również wychowawcom oraz pedagogom, którzy włożyli dużo serca w przygotowanie tak pięknego występu.

Marta Dobrowolska

Klasy IV - VI

Klasy IV- VI, pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowały wzruszające przedstawienie. Uczniowie opowiedzieli historię Świętej Rodziny. Narratorzy wprowadzili publiczność w klimat sprzed tysięcy lat.

Zdolni aktorzy doskonale wcielili się w role wędrujących Maryi i Józefa, którzy - dzięki przychylności jedynego gospodarza - znaleźli schronienie w stajence. Piękne anioły obwieściły światu narodziny Zbawiciela tańcząc swój anielski taniec. Hołd Panu składali pasterze, górale, cztery pory roku, a nawet Trzej Królowie. Cały świat radował się z narodzin Jezusa! Bożonarodzeniową opowieść ubarwił chór, który przy akompaniamencie gitary pięknie zaśpiewał świąteczne pieśni. O oprawę muzyczną zadbała pani Joanna Piankowska.

Dodatkowo uczniowie klasy VI a, pod kierunkiem pani Magdaleny Karwowskiej, wykonali kartki świąteczne. Prace naszych uczniów można było podziwiać na wystawie w Miejskim Domu Kultury w Wołominie.

Naszym dzielnym aktorom oraz nauczycielom, którzy z zaangażowaniem przygotowywali uczniów do występu serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Joanna Sadowska